top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.30, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.30

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o numerze konta parafii

Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim
52 9182 0006 0006 1102 2000 0020

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej

Prosimy o przesyłanie na adres email: kancelaria@parafiagorno.pl

Msza święta On-line

Odpust - Msza Święta na Cmentarzu Parafialnym

Zobacz zdjęcia: Odpust - Msza Święta na Cmentarzu Parafialnym

Ogłoszenia parafialne - 24 lipca 2022 r. - 17 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj (24 VII) w całym Kościele powszechnym obchodzimy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem:"Wydadzą owoc nawet i w starości".

2.Dzisiaj z okazji wspomnienia św. Krzysztofa -Patrona kierowców po każdej Mszy św.błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i modlitwa w intencji kierowców. Ofiara złożona  z tej racji jest pomocą misjonarzom przy zakupie środków transportu. Każdy kierowca do swojego pojazdu otrzyma pamiątkę ((breloczek ze św. Krzysztofem i MB z Lourdes).                             

3. Dobiegły końca nasze uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Dlatego chciałbym jeszcze raz wszystkim bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie, za obecność, za pomoc i za wsparcie. Wszystkim tym, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości odpustowych, składam „Bóg zapłać!”.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w poniedziałek (25 VII) święto św. Jakuba Apostoła
 • we wtorek (26 VII) wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • w piątek (29 VII) wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza. Nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 • za tydzień Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Wojciecha

5. Intencje mszalne.

6. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie VII (12 na 24). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy  Grupę VIII Górno. Bóg zapłać nowożeńcom za dekoracje kwiatowe.

7. W poniedziałek 25 lipca, w Miejscu Piastowym odbywa się kolejne spotkanie modlitewne  w intencji trzeźwości i spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd autokaru o godz. 15.00 z parkingu przy kościele (są jeszcze wolne miejsca).

8. Dzisiaj (24 VII) odbędą się uroczystości patriotyczne na „Cyplu Nienadowskim”. Uroczysta Msza św. o godz. 17.00, a następnie Apel Poległych.

9. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z peregrynacją Figury Matki Bożej Fatimskiej z okazji 30–lecia Diecezji Rzeszowskiej odbędzie się w naszej Parafii w poniedziałek (1 VIII 2022 r). Program adoracji róż różańcowych na stronie internetowej.

*Do użytku wewnętrznego*

Ogłoszenia parafialne - 17 lipca 2022 r. - 16 Niedziela zwykła Uroczystość odpustowa – Matki Bożej Szkaplerznej

1. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.O godz. 11.00 przy ołtarzy polowym zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Dziekan i Proboszcz Kolbuszowskiej Fary Ks. Lucjan Szumierz.Z racji dzisiejszej uroczystości możemy zyskać odpust zupełny.

2. W przyszłą niedzielę (24 lipca)z okazji wspomnienia św. Krzysztofa - Patrona kierowców  po każdej Mszy św.odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i modlitwa w intencji kierowców. Ofiara złożona z tej racji jest pomocą misjonarzom przy zakupie środków transportu. Każdy kierowca otrzyma pamiątkę (breloczek ze św. Krzysztofem i Matką Bożą  z Lourdes).

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • w piątek (22 VII) święto św. Marii Magdaleny i nabożeństwo do św. Jana Pawła II.   Po Mszy św. ucałowanierelikwii.
 • w sobotę (23 VII) święto św. Brygidy – Patronki Europy
 • w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 z racji wspomnienia św. Jakuba Apostoła będziemy przeżywać dzień imienin ks. Jakuba
 • za tydzień Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Jadwigi Śląskiej

4. Intencje mszalne.

5. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie V (19 na 26) i Grupie VI (14 na 18). Bóg zapłać.  W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00prosimy  Grupę VII Górno.

6.W poniedziałek 25 lipca, w Miejscu Piastowym odbywa się kolejne spotkanie modlitewne  w intencji trzeźwości i spotkanie Rodziny Radia Maryja. W naszej parafii organizujemy autokar. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. Wyjazd o godz. 15.00 z parkingu przy kościele.

*Do użytku wewnętrznego*

Ogłoszenia parafialne - 10 lipca 2022 r. - 15 Niedziela zwykła

1. W środę (13 lipca) odbędzie się kolejne uroczyste nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji złożonych próśb i podziękowań. Prosimy składać prośby i podziękowania do skrzynki za ławkami lub przesyłać mailem. Po Mszy św. w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówimy różaniec. O posługę podczas nabożeństwa proszę Koło Gospodyń Wiejskich w Markowiźnie.                          

2. W sobotę (16 lipca) Mszą św. o godz. 18.00 odprawianą na cmentarzu przy kaplicy, rozpoczniemy  uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Po Mszy św. odmówimy różaniec w intencji wszystkich zmarłych naszych parafian.

3.W niedzielę (17 lipca) ODPUST PARAFIALNY. Msze św. jak w każdą niedzielę. Kazanie wygłosi i odprawi sumę odpustową Ks. Lucjan Szumierz – Dziekan i Proboszcz Kolbuszowskiej Fary. Suma odpustowa o godz. 11.00 sprawowana będzie przy ołtarzu polowym, a następnie odbędzie się  procesja eucharystyczna do Kościoła. Na tą Mszę św. zapraszamy w strojach galowych wszystkie grupy parafialne: małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, Dzieci komunijne, Bractwo i Rodzinę Szkaplerzną, Zespół Ludowy z Górna, Koło Gospodyń Wiejskich  z Górna i z Markowizny, Panie do niesienia feretronów, Panów do niesienia baldachimu, Panów z Strażaków i Poczty sztandarowe. Proszę feretrony wcześniej przenieść pod ołtarz polowy. Po Mszy św. w kościele będzie możliwość nałożenia szkaplerza.

4. Przygotowaniem duchowym do uroczystości odpustowej będzie piątek. W tym dniu prosimy, aby skorzystać z sakramentu pokuty przed i po Mszy św. o godz. 18.00. Przygotowanie rozpocznie Msza św. z kazaniem, następnie będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, która zakończy się Apelem Jasnogórskim. Proszę, aby w piątek wieczorem wystawić w oknach obrazy Matki Bożej. Spodziewamy się jak zwykle wielu gości, dlatego proszę zadbać o swoje posesje i wywiesić flagi. Prosimy, aby w niedzielę nie stawiać samochodów na placu celebry Mszy św.   

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w poniedziałek (11 VII) święto św. Benedykta – Patrona Europy
 • we wtorek (12 VII) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
 • w środę (13 VII) wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
 • w piątek (15 VII) wspomnienie św. Bonawentury
 • w sobotę (16 VII) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

6. Intencje mszalne.                                                              

7. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie IV (17 na 21). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę V Górno i Grupę VI Górno.  Bóg zapłać nowożeńcom za przybranie kościoła kwiatami.

8. W poniedziałek 25 lipca, w Miejscu Piastowym odbywa się kolejne spotkanie modlitewne  w intencji trzeźwości i spotkanie Rodziny Radia Maryja. W naszej parafii organizujemy autokar. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. Wyjazd o godz. 15.00 z parkingu przy kościele. Koszt, w zależności od ilości osób.

*Do użytku wewnętrznego*

Wręczenie nagród ministrantom i lektorom

Zobacz zdjęcia: Wręczenie nagród ministrantom i lektorom

Parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej-Oświęcimia-Wadowic - 27.06.2022

Transmisje Mszy Świętych - Czerwiec 2022

Niedziela 5.06.2022 godz. 11:00 --> https://youtu.be/yk_s4TFCtYw

Niedziela 12.06.2022 godz. 11:00 --> https://youtu.be/od76YMjwVYs

Niedziela 16.06.2022 godz. 9:30 --> https://youtu.be/jW24wcX4J7U

Niedziela 26.06.2022 godz. 11:00 --> https://youtu.be/4NGdIGgaEvU

 

Więcej artykułów…

 1. Ogłoszenia parafialne - 26 czerwca 2022 r. - 13 Niedziela zwykła
 2. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała
 3. Ogłoszenia parafialne - 19 czerwca 2022 r. - 12 Niedziela zwykła
 4. Boże Ciało 2022
 5. 45. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę - 4 - 13 sierpnia 2022 | Plakat

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

2492282
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
307
961
6147
14953

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl