top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.30, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.30

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o numerze konta parafii

Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim
52 9182 0006 0006 1102 2000 0020

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej

Prosimy o przesyłanie na adres email: kancelaria@parafiagorno.pl

Msza święta On-line

Transmisje Mszy Świętych - Maj 2022

Niedziela 1.05.2022 godz. 11:00 --> https://youtu.be/sm4GGXykcPE

Wtorek 3.05.2022 godz. 11:00 --> https://youtu.be/E4GTzJShqrc

Niedziela 8.05.2022 godz. 11:00 --> https://youtu.be/x09qW1qn738

Niedziela 8.05.2022 godz. 13:00 (Transmisja Pierwszej Komunii Świętej z Parafii Ofiarowania NMP w Górnie) --> https://youtu.be/F6Hw39J7bSE

Niedziela 15.05.2022 godz. 11:00 --> https://youtu.be/xWzgsfHNrHs

Niedziela 22.05.2022 godz. 11:00 --> https://youtu.be/pzfgxaUupv

Niedziela 29.05.2022 godz. 11:00 --> https://youtu.be/gYKDg_APH2Q

 

Wywiad z ks. Tomaszem Kozickim, wicedziekanem dekanatu sokołowskiego

W związku z obchodami stulecia dekanatu sokołowskiego, kierujemy swoje oczy na tych księży, którzy obecnie mu przewodzą. Stąd nie bez powodu mamy pytania do Wicedziekana dekanatu sokołowskiego, ks. Tomasza Kozickiego, pasterzującego w parafii w Górnie.

Księże Tomaszu, pierwsze pytanie dotyczy środowiska z którego się Ksiądz wywodzi, a jest ono związane z ziemią jasielską. Jak Ksiądz wspomina swoje dzieciństwo w Czeluśnicy, swoje rodzinne strony i pierwsze świadome zakorzenianie się w Kościele?

Dom rodzinny i dzieciństwo zawsze wspominamy z pewną nostalgią i ciepłym uczuciem. Tam żyją moi Rodzice, Rodzeństwo i Przyjaciele. Tam uczyłem się tych wartości, którymi dzisiaj posługuję się w pracy duszpasterskiej. Bardzo cenię moich nauczycieli i wychowawców ze Szkoły Podstawowej w Czeluśnicy, którym jestem wdzięczny za przekazaną wiedzę i umiejętności, a także przykład wzorowej postawy ludzkiej. Szczególnym dla mnie miejscem, jest kościół parafialny pw. św. Maksymiliana. W tym kościele uczyłem się wiary, modlitwy i służby. Wzorem takiej postawy był ks. Tadeusz Wołosz, Proboszcz czeluśnickiej parafii. Jego gorliwość płonie we mnie do dnia dzisiejszego.

Każdy kapłan za szczególny moment swojego życia uznaje ten, w którym poczuł Chrystusowe powołanie do kapłaństwa. Później zaś, wyjątkowymi są lata seminaryjnej formacji – w Księdza przypadku zdaje się, że rozpoczynała się ona w Przemyślu a kończyła w Rzeszowie, co było związane z utworzeniem diecezji rzeszowskiej w 1992 r. Jak Ksiądz wspomina swoją drogę do kapłaństwa?

Myśl o kapłaństwie towarzyszyła mi od wczesnej młodości. Byłem gorliwym ministrantem i lektorem. Decyzję o wstąpieniu do Seminarium Duchownego podjąłem podczas rekolekcji maturalnych, które odprawialiśmy w Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Dębowcu. Formację kapłańską rozpocząłem w Przemyślu, ale gdy została utworzona diecezja rzeszowska i powstało Seminarium Duchowne w Rzeszowie, kolejne trzy lata formowałem się już w tym miejscu. Kapłanem zostałem 16 maja 1996 r. Jak łatwo można policzyć, w ubiegłym roku przeżywałem srebrny jubileusz kapłaństwa. Parafianie z Górna bardzo się postarali i przygotowali piękne świętowanie.

Tuż po ukończeniu studiów w Seminarium Duchownym w Rzeszowie, i święceniach kapłańskich w tamtejszej katedrze, rozpoczął Ksiądz posługę kapłańską jako wikariusz. Gdzie Ksiądz pracował jako młody kapłan i jak Ksiądz wspomina pracę w poszczególnych parafiach?

Pierwsza parafia to dla kapłana wielkie doświadczenie i niezapomniane przeżycia duchowe i duszpasterskie. Najpierw Biskup Kazimierz Górny posłał mnie do Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Borku Wielkim, dekanat  Sędziszów Małopolski. Trafiłem na wspaniałego Proboszcza – Ks. Antoniego Kocoła – i wspaniałych ludzi. Po trzech latach rozpocząłem pracę w katedrze rzeszowskiej, gdzie posługiwałem 13 lat. Te lata to wspaniała wspólnota kapłanów i sióstr felicjanek, na czele z Ks. Infułatem Stanisławem Macem, który stał się moim mistrzem i wzorem w prowadzeniu parafii.  

W 2012 r. Biskup Kazimierz Górny skierował Księdza na pierwsze probostwo. Jak Ksiądz wspomina ten siedmioletni czas zmierzenia się z nowym zakresem obowiązków i sprawowania tak odpowiedzialnej funkcji w Kościele? 

W 16 roku mojego kapłaństwa Ks. Biskup powierzył mi nowe wyzwanie – proboszczowanie w Parafii pw. św. Anny w Ropczycach.Po nominacji odbyłem Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji mojej posługi i parafian. Podczas pierwszej Mszy św. w Ropczycach – a była to Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – ofiarowałem Maryi symboliczną różę jako moje oddanie się do Jej dyspozycji. Niedługo czekałem na odpowiedź: masz się zająć kultem i czcią mojej mamy – św. Anny. Od tego czasu mocno związałem się ze św. Anną. Św. Anna i Jej Córka dokonywały wielkich spraw. Parafia odnowiła się duchowo i materialnie. Spotkałem tam wspaniałych i życzliwych ludzi. Niech Bóg za ten czas będzie uwielbiony.

W 2019 r. decyzją Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby, przyszedł Ksiądz na teren ziemi sokołowskiej, do Górna. Czy Ksiądz wcześniej bywał w tych stronach, miał jakiś związek z tym terenem?

Ziemia sokołowska była mi znana tylko ze wspomnień ks. Jacka Golenia, który był wikariuszem w Górnie, a jest moim kolegą z rocznika święceń. Wiedziałem, że spotkam na ziemi sokołowskiej ludzi pobożnych, pracowitych i ofiarnych.

Zapewne po prawie trzech latach w parafii w Górnie, doskonale Ksiądz poznał nie tylko górnian, ale i mieszkańców Sokołowszczyzny oraz naszą ziemię. Jak Ksiądz postrzega tutejszych ludzi?

Moje oczekiwania się potwierdziły. Spotkałem tutaj ludzi wspaniałych. Buduję się ich wiarą, pomysłowością na życie i zaangażowaniem społecznym.

Jakie zadania w pracy duszpasterskiej w Górnie uznaje Ksiądz za szczególnie ważne? Co wymaga najwięcej troski i uwagi?

Pracę duszpasterską w Gónie rozpocząłem od pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę. Tam zawierzyłem Maryi swoją posługę i parafian. Nie wiedziałem, że przed nami trudny czas epidemii. Dzisiaj widzę, że Matka Boża prowadziła nas w tym czasie, dlatego do wielkiego dzieła jakie tworzyli moi poprzednicy – proboszczowie i wikariusze – mogłem też dołożyć małą cegiełkę. Obecnie wielką troską duszpasterską otaczamy dzieci i młodzież, bo to przyszłość wiary i Kościoła w Górnie.

W 2019 roku, wraz z ks. Jerzym Uchmanem, objął Ksiądz kierowanie dekanatem sokołowskim. Jakie są zadania Księdza jako wicedziekana, za co jest Ksiądz odpowiedzialny? Jak Ksiądz postrzega sam dekanat sokołowski?

Z ks. Dziekanem Jerzym Uchmanem współpracowaliśmy już w katedrze rzeszowskiej. Łączy nas jednomyślność w działaniu. Rola wicedziekana to pomoc dziekanowi w prowadzeniu dekanatu. Wicedziekanorganizuje przebieg spowiedzi dekanalnej, koordynuje współpracę z Caritas Diecezji oraz pełni rolę doradcy i współpracownika dziekana. Dekanat sokołowski na przestrzeni lat ma wypracowane pewne formy działania, dlatego nasza rola z ks. Dziekanem sprowadza się do ich kontynuacji i budowania więzi kapłańskich.

Współcześnie Kościół boryka się z różnymi problemami, m. in. ze spadkiem liczby wiernych podczas coniedzielnej liturgii. Mówi się też o odchodzeniu młodych od Kościoła. Jakie problemy w Kościele i w samym dekanacie sokołowskim uznaje Ksiądz za obecnie najważniejsze? Co trzeba zrobić, by temu zaradzić?

Problemy dechrystianizacji dotykają cały Kościół, dlatego te sprawy nie omijają i naszych parafii. Dzisiejszemu człowiekowi wydaje się, że jest samowystarczalny, dlatego Bóg przestaje mieć dla niego znaczenie. Kościół jest dla każdego otwarty i czeka, a jakieś nadzwyczajne fajerwerki są zbędne. Przewiduję, że już niedługo przyjdzie czas powrotu ludzi do Kościoła.  

Jakie działania w najbliższych latach Ksiądz szczególnie pragnie zrealizować, zarówno w swojej parafii, jak i w dekanacie?

Po izolacji epidemicznej, wszyscy potrzebujemy odbudowania relacji międzyludzkich. Dlatego należy zebrać siły i organizować spotkania integracyjne w wymiarze parafialnym i dekanalnym. Rodzina dla każdego jest najważniejsza, ale spotkać się we wspólnocie miejscowości czy regionu to też ważne i budujące.

Niedawno minęły Święta Wielkanocne 2022. Czego chce życzyć Ksiądz swoim parafianom i wiernym dekanatu sokołowskiego?

Niech Pan Jezus zmartwychwstały na nowo napełni nasze serca nadzieją na „lepsze jutro”. Bóg zapłać.

Bóg Zapłać! Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Piotr Ożóg

Wywiad został zamieszczony w Almanachu Ziemi Sokołowskiej, R. VII, nr 7 (2022) – maj 2022.

 

Ogłoszenia parafialne - 22 maja 2022 r. - VI Niedziela wielkanocna

1. Dzisiaj (22 V) podczas Mszy św. o godz. 11.00, 25 dzieci z klasy IV przeżywać będzie Rocznicę I Komunii św.

2. Dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie z Matką Bożą Fatimską przy kapliczkach. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 przy Kapliczce – ul. Zaborze.

Ostatnie spotkanie odbędzie się w sobotę (28 maja) w Markowiźnie Małej (u Kurysiów). O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św., a następnie odprawimynabożeństwo majowe. Dlatego w Górnie w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

3. W poniedziałek, wtorek i środę (23, 24 i 25 maja) wypadają tzw. Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Dlatego w te dni, po Mszy św. o godz. 18.00, wyruszymy z procesją błagalną o obfite plony ziemi i błogosławieństwo Boże w pracy, do kapliczek: (poniedziałek– kapliczka Najświętszego Serca Pana Jezusa; wtorek– kapliczka Pana Jezusa Frasobliwego; środa– kapliczka Matki Bożej Różańcowej.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • nabożeństwo majowe: w tygodniu o godz. 17.30 i w niedzielę o godz. 15.30.
 • we wtorek (24 V) wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomoc;
 • we czwartek (26 V) wspomnienie św. Filipa Nereusza – Dzień Matki
 • w piatek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
 • w przyszłą niedzielę różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00odmówi róża św. Kingi

5. Intencje mszalne.

6. Spotkania:

 • w środę o godz. 16.00 spotkanie scholi;
 • w środę o godz. 18.00 spotkanie ministrantów i lektorów;
 • w piątek spotkanie KSM;
 • w sobotę o 15.30 spotkanie KSM Junior.

7. W przyszłą niedzielę (29 V) odbędą się 14 Targi Żywności Tradycyjnej "Festiwal Podkarpackich Smaków". Uroczysta Msza św. w intencji Wystawców i Oganizatorów zostanie odprawiona o godz. 11.00.                             

8. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XVI (23 na 24). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 o sprzątanie prosimy Grupę XVII ul. Markowizna Mała. Bóg zapłać jubilatom małżeńskim zabukiet róż dla Matki Bozej Fatimskiej.

*Do użytku wewnętrznego*

Majówka ul. Centralna

Zobacz zdjęcia: Majówka ul. Centralna

Ogłoszenia parafialne - 15 maja 2022 r. - V Niedziela wielkanocna

1. Dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie z Matką Bożą Fatimską przy kapliczkach. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 przy Krzyżu Jubileuszowym – ul. Centralna.

2. W przyszłą niedzielę (22 maja) podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się Uroczystość Rocznicy I Komunii św.Na próbę przed tą uroczystością zapraszamy dzieci w piątek po Mszy św. godz. 18.00. Spowiedź św. dla dzieci i ich Rodzin w piątek i sobotę od godz. 17.30.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • nabożeństwo majowe:w tygodniu o godz. 17.30 i w niedzielę o godz. 15.30.
 • w poniedziałek (16 V) święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski;
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomoc;
 • w piatek (III piatek miesiąca) nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i ucałowanie relikwii św. Faustyny
 • w przyszłą niedzielę różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi róża św. Barbary

4. Intencje mszalne.

5. Spotkania:

 • w środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Apostolstwa Modlitwy
 • w środę o godz. 16.00 spotkanie scholi;
 • w środę o godz. 18.00 spotkanie ministrantów i lektorów;
 • w piątek spotkanie KSM;
 • w sobotę o 15:30 spotkanie KSM Junior.

6. W dniach od 4-9 lipca ks. Jakub organizuje kolonię letnią w Janowie Lubelskim dla młodzieży naszej parafii oraz najbliższej okolicy z klas 6-8 szkoły podstawowej, szkoły średniej i studentów. W programie przewidujemy codzienne atrakcje w postaci gier zespołowych oraz indywidualnych, wycieczek, wyjść nad zalew, a także codzienną Eucharystię, modlitwę i ciekawe warsztaty z dziedziny psychologii. Koszt to 650 zł (można wykorzystać bon turystyczny). Nie jest wymagane członkostwo w grupach parafialnych. Więcej informacji na plakatach oraz u ks. Jakuba.

6. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XV (23 na 24). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 o sprzątanie prosimy Grupę XVI ul. Zaborze.

*Do użytku wewnętrznego*

Majówka Markowizna Duża

Zobacz zdjęcia: Majówka Markowizna Duża

Ogłoszenia parafialne - 8 maja 2022 r. - IV Niedziela wielkanocna

1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy 59 Światowy Dzień modlitw o powołania pod hasłem: "Posłani w pokoju Chrystusa", który równocześnie rozpoczyna Tydzień modlitw o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.00, 17 dzieci z klasy III przystąpi po raz pierwszy do Komunii św. Przez cały tydzień dzieci będą przeżywały tzw. Biały Tydzień.

3. Dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie z Matką Bożą Fatimską przy kapliczkach. Spotkanie odbędzie się  o godz. 19.00 przy kapliczce Matki Bożej w Markowiźnie.

4. W piątek (13 maja) odbędzie się pierwsze w tym roku uroczyste nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji złożonych próśb i podziękowań. Prosimy składać prośby i podziękowania do skrzynki za ławkami lub przesyłać mailem. Po Mszy św. w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła odmówimy różaniec. O posługę podczas nabożeństwa proszę Rodziców i dzieci komunijne.W tym dniu, litanię do Matki Bożej odśpiewamy o godz. 17.45.

5.W sobotę (14 V) w Kamieniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 z rąk Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego młodzież naszej Parafii w liczbie 22 kandydatów przyjmie sakrament bierzmowania.

6. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • nabożeństwo majowe: w tygodniu o godz. 17.30 i w niedzielę o godz. 15.30.
 • w poniedziałek (9 V) liturgiczna Uroczystość św. Stanisława – Patrona Polski;
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomoc;
 • w sobotę (14 V) święto św. Macieja Apostoła;
 • w przyszłą niedzielęróżaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi róża św. Faustyny.

7. Intencje mszalne.

8. Spotkania:

 • w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Akcji Katolickiej;
 • we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas;
 • we wtorek o godz. 16.00 spotkanie kandydatów na ministrantów;
 • w środę o godz. 16.00 spotkanie scholi;
 • w środę o godz. 18.00 spotkanie ministrantów i lektorów;
 • w piątek spotkanie KSM;                                                          

9. Za sprzątanie Kościoła, wykoszenie trawy oraz za piękne dekoracje kwiatowe składam serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych „Bóg zapłać”. Rodzicom dzieci komunijnych i bierzmowanych dziękuję za dar ołtarza (malowany obraz Matki Bożej Częstochowskiej). W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 osprzątanie prosimy Grupę XV ul. Zaborze

10. Rodzina Steców z Markowizny Małejdziękuje za złożoną ofiarę na odbudowanie budynków gospodarczych. Bóg zapłać.Ofiara wyniosła: 15. 872 zł.

*Do użytku wewnętrznego*

Więcej artykułów…

 1. Majówka ul. Pańska
 2. Majówka ul. Meszne
 3. Spotkania z Matką Bożą Fatimską [Plakat]
 4. Ogłoszenia parafialne - 1 maja 2022 r. - III Niedziela wielkanocna
 5. Odpust w Markowiźnie, 30-lecie parafialnej grupy Caritas

Strona 1 z 99

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

2377786
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
79
789
5544
30280

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl