top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.30, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.30

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej

Prosimy o przesyłanie na adres email: kancelaria@parafiagorno.pl

Informacja o numerze konta parafii

Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim
52 9182 0006 0006 1102 2000 0020

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Msza święta On-line

Miasteczko radości

Zobacz zdjęcia: Miasteczko radości

Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej

Zobacz zdjęcia: Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej

Rozpoczęcie uroczystości odpustowych | Msza św. przy kaplicy na cmentarzu

Zobacz zdjęcia: Rozpoczęcie uroczystości odpustowych | Msza św. przy kaplicy na cmentarzu

Ogłoszenia parafialne - 16 lipca 2023 r. - 15 Niedziela zwykła Uroczystość odpustowa – Matki Bożej Szkaplerznej

1. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. O godz. 11.00 przy ołtarzy polowym zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Krzysztof Hyziak Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Kątach. Z racji dzisiejszej uroczystości możemy zyskać odpust zupełny.

2. W przyszłą niedzielę (23 lipca)z okazji wspomnienia św. Krzysztofa -Patrona kierowców, po każdej Mszy św.odbędzie siębłogosławieństwo pojazdów mechanicznych i modlitwa w intencji kierowców. Ofiara złożona z tej racji jest pomocą misjonarzom przy zakupie środków transportu. Każdy kierowca otrzyma mały rózaniec do odmawiania w samochodzie..

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w środę Nowenna do Matki Bozej Nieustającej Pomocy
 • w środę godz. 17.30 Różaniec prowadzony przez Apostolstwo Modlitwy
 • w piątek (III piątek miesiąca) po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i ucałowanie relikwii św. Faustyny.
 • w sobotę (22 VII) święto św. Marii Magdaleny i nabożeństwo dośw. Jana Pawła II oraz ucałowanie relikwii.
 • w niedzielę Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Faustyny

4. Intencje mszalne.

5. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie I (20 na 28) i Grupie II (17 na 21). Bóg zapłać.W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę III Górno.

*Do użytku wewnętrznego*

Parafialna Pielgrzymka na Podlasie - 3-5 lipca 2023 [Relacja]

Ogłoszenia parafialne - 9 lipca 2023 r. - 14 Niedziela zwykła

1. We czwartek (13 lipca) odbędzie się kolejne uroczyste nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji złożonych próśb i podziękowań. Prosimy składać prośby i podziękowania do skrzynki za ławkami. Po Mszy św. w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówimy różaniec. O posługę podczas nabożeństwa proszę Koło Gospodyń Wiejskich w Markowiźnie.

Nabożeństwo fatimskie, będzie przygotowaniem duchowym do uroczystości odpustowej. Prosimy, aby w tym dniu, skorzystać z sakramentu pokuty od godz. 17.00.

2. W sobotę (15 lipca) Mszą św. o godz. 18.00 odprawianą na cmentarzu przy kaplicy, rozpoczniemyuroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Po Mszy św. odmówimy różaniec w intencji wszystkich zmarłych naszych parafian.

3. W niedzielę (16 lipca) ODPUST PARAFIALNY. Msze św. jak w każdą niedzielę. Kazanie wygłosi i sumę odpustową odprawi Ks. Krzysztof Hyziak – Proboszcz Parafii w Katach, świętujący w tym roku Jubileusz 25 lat Kapłaństwa. Suma odpustowa o godz. 11.00 będzie sprawowana przy ołtarzu polowym, a następnie odbędzie sięprocesja eucharystyczna do Kościoła. Na tą Mszę św. zapraszamy w strojach galowych wszystkie grupy parafialne: małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, Dzieci komunijne, Bractwo i Rodzinę Szkaplerzną, Koła Gospodyń Wiejskich z Górna i Markowizny, Panie do niesienia feretronów, Panów do niesienia baldachimu, Panów z Strażaków i Poczty sztandarowe. Proszę feretrony wcześniej przenieść pod ołtarz polowy. Po Mszy św. w kościele będzie możliwość nałożenia szkaplerza.

Proszę, aby w piątek wieczorem wystawić w oknach obrazy Matki Bożej. Spodziewamy się jak zwykle wielu gości, dlatego proszę zadbać o swoje posesje i wywiesić flagi. Prosimy, abyw niedzielę nie stawiać samochodów na placu celebry Mszy św.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • we wtorek (11 VII) święto św. Benedykta – Patrona Europy
 • w środę (12 VII) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
 • w środę Nowenna do Matki Bozej Nieustającej Pomocy
 • w środę po Mszy św. o godz.18.00 spotkanie popielgrzymkowe na Podlasie
 • we czwartek (13 VII) wspomnienieśw. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
 • w sobotę (15 VII) wspomnienie św. Bonawentury

5. Intencje mszalne.

6. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XX (12 na 26). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę I Górno i Grupę II Górno.

7. Dnia 19 VII (środa) od godz. 11.30 w Ośrodku Zdrowia w Górnie odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

8. W piatek (21 lipca) w naszej parafii będzie miała miejsce zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery).Zużyty sprzęt należy złożyć na parkingu przy kościele do godz. 13.00. Przychody z tej akcji pozwolą wesprzeć Polskich Misjonarzy.

*Do użytku wewnętrznego*

Ogłoszenia parafialne - 2 lipca 2023 r. - 13 Niedziela zwykła

1. W I czwartek miesiąca przed Mszą św. od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina święta”. O godz. 18.00modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz Msza św. Adorację poprowadzi Akcja Katolicka.

2. W I piątek miesiąca. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. Markowizna: spowiedź św.od godz.15.15, Msza św. o godz. 16.00; Górno: od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i spowiedź św., o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.

3. Pragnę poinformować, że odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel będziemy przeżywać w niedzielę 16 lipca. Kazanie wygłosi i sumę odpustową odprawi Ks. Krzysztof Hyziak– Proboszcz w Kątch i świętujący w tym roku 25 lat Kapłaństwa. Nasze świętowanie rozpoczniemy w sobote Mszą św. o godz. 18.00 odprawioną na cmentarzu przy kaplicy. Prosimy o uporządkowanie grobów.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • PONIEDZIAŁEK, WTOREK I ŚRODA NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 7.00
 • w poniedziałek (2 VII) święto św. Tomasza Apostoła
 • w środę Nowenna do Matki Bozej Nieustającej Pomocy
 • we czwartek (6 VII) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 • w niedzielę Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Rity

5. Intencje mszalne.

6. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XIX (13 na 30). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę XX ul. Sanatoryjna i ul. Graniczna.Bóg zapłać pewnej Rodzinie za 2 kosze róż: dla Matki Bożej i św. Michała.

7. Pragnę przypomnieć, że za tydzień w II niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, przeznaczone są na inwestycje parafialne.

8. Od poniedziałku do środy (3-5 lipca 2023 r.odbędzie się parafialna pielgrzymka autokarowa na Podlasie. Wyjazd godz. 3.00 z parkingu przy kościele. Proszę mieć ze sobą dowód osobisty.

*Do użytku wewnętrznego*

Więcej artykułów…

 1. Ogłoszenia parafialne - 25 czerwca 2023 r. - 12 Niedziela zwykła
 2. Ogłoszenia parafialne - 18 czerwca 2023 r. - 11 Niedziela zwykła
 3. Ogłoszenia parafialne - 11 czerwca 2023 r. - 10 Niedziela zwykła
 4. Procesja Bożego Ciała
 5. Przygotowanie procesji Bożego Ciała

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

3200210
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
272
707
2513
4647

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl