top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.30, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.30

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o numerze konta parafii

Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim
52 9182 0006 0006 1102 2000 0020

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej

Prosimy o przesyłanie na adres email: kancelaria@parafiagorno.pl

Msza święta On-line

Nowe oblicze naszego kościoła

Zobacz zdjęcia: Nowe oblicze naszego kościoła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 8 sierpnia 2021 r. - 19 Niedziela zwykła

1.     W piątek (13 sierpnia) odbędzie się kolejne w tym rokuu roczyste nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z okolicznościowym kazaniem i odczytywane będą prośby i podziękowania. Po Mszy św. w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówimy różaniec. Prosimy składać prośby i podziękowania do skrzynki za ławkami lub przesyłać mailem. W intencji złożonych próśb i podziękowań, będzie w tym dniu sprawowana Msza św. O posługę podczas nabożeństwa proszę Parafialną Grupę Caritas. Zapraszamy do licznego udziału.

2.     W przyszłą niedzielę (15 VIII) Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Boskiej Zielnej. Po każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów, a poświęcenie wieńców dożynkowych na Mszy św. o godz. 11.00. Dożynki Gminne od będą w niedzielę (22 VIII)  w Nienadówce, natomiast Dożynki Diecezjalne w niedzielę (29 VIII) przy katedrze rzeszowskiej.

3.     W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w poniedziałek (9 VIII) wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)
 • we wtorek (10 VIII )święto św. Wawrzyńca
 • w środę (11 VIII) wspomnienie św. Klary
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • w sobotę (14 VIII) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego (odpust w Krzywej Wsi)   
 • za tydzień Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Faustyny

4.      Intencje Mszy św.

5.     Zasprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XIV (8 na 12). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę XV ul. Zaborze.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 1 sierpnia 2021 r. - 18 Niedziela zwykła

1.     Sierpień to miesiąc ważnych wydarzeń historycznych, które otworzyły drogę do wolności w naszej Ojczyźnie. Niech ten miesiąc będzie okazją do modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.Podczas Mszy św. odczytywany jest Apel Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2.      Dzisiaj (1 sierpnia) po każdej Mszy św. jest zbiórka ofiar do puszek, jako pomoc poszkodowanym podczas ostatnich powodzi i wichurw naszej diecezji.

3.     W I czwartek miesiąca w naszej parafii odbędzie się  diecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 i zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi św.

4.     W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. W piątek: Markowizna:spowiedź od godz.15.15 i Msza św. o godz. 16.00; Górno: od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i spowiedź św., o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.

5.     W I sobotę miesiąca o godz. 17.30 medytacja pierwszosobotnia,różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP i Msza św. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych.

6.     W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:   

 •  w środę (4 VIII) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • w piątek (6 VIII) święto Przemienienia Pańskiego   
 • za tydzień Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Rity

7.     Intencje Mszy św.

8.     Zasprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XIII (14 na 14). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę XIV ul. Meszne.

9.     Pragnę przypomnieć, że za tydzień w II niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, przeznaczone są na inwestycje parafialne.

10.     W środę 4 sierpnia, rozpocznie się 44 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem:„Z Maryją i Józefem do Jezusa”. W tym roku pielgrzymka odbędzie się w systemie etapowym. Grupa św. Jadwigi z naszego rejonu, pielgrzymuje we czwartek (5 sierpnia) z Kamionki do Rudy (Łączki Brzeskie).

11. Burmistrz Gminy i Miasta w Sokołowie Małopolski minformuje, że od 4 sierpnia 2021 r. w każdą środę (dzień targowy), zostanie uruchomiona komunikacja autobusu PKS Rzeszów z miejscowości położonych na terenie Gminy do Placu Targowego.

12. Dzisiaj (1 sierpnia) Koło Gospodyń Wiejskich w Markowiźnie zaprasza na Piknik Rodzinny. Początek o godz. 14.00 przy Domu Kultury w Markowiźnie. Przewidziano wiele atrakcji. Od godz. 18.00 przygrywał będzie zespół weselny z Sokołowa Małopolskiego.

* Do użytku wewnętrznego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 25 lipca 2021 r. - 17 Niedziela zwykła

1.     Dzisiaj (25 VII) po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzień ten ustanowił papież Franciszek w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. „Często zapomina się o dziadkach.  Dlatego postanowiłem ustanowić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych” – powiedział papież Franciszek.

2.     Dzisiaj z okazji wspomnienia św. Krzysztofa - Patrona kierowców po każdej Mszy św.błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i modlitwa w intencji kierowców. Ofiara złożona z tej racji jest pomocą misjonarzom przy zakupie środków transportu. Każdy kierowca do swojego pojazdu otrzyma pamiątkę (RYBA – znak wiary i moralności chrześcijańskiej).

3.     W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w poniedziałek (26 VII) wspomnienie św. Joachima i Anny
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • we czwartek (29 VII) wspomnienie św. Marty i nabożeństwo do św. Michała Archanioła
 • w sobotę (31 VII) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli     
 • za tydzień Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Katarzyny ze Sieny
 • za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych

4.     Intencje Mszy św.

5.     Zasprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XII (14 na 14). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę XIII ul. Meszne.

6.     W związku z powodziami i wichurami w naszej diecezji, w przyszłą niedzielę (1 sierpnia) po każdej Mszy św. odbędzie się  zbiórka ofiar do puszek jako pomoc poszkodowanym.

7.     W poniedziałek (26 lipca) w Miejscu Piastowym odbywa się kolejne spotkanie modlitewne w intencji trzeźwości i spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd autokaru o godz. 15.00 z parkingu przy kościele (są jeszcze wolne miejsca).

8.     Dobiegły końca nasze uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Dlatego chciałbym jeszcze raz wszystkim bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie, za obecność, za pomoc i za wsparcie. Wszystkim tym, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości odpustowych, składam „Bóg zapłać!”.

Uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Zobacz zdjęcia: Uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 18 lipca 2021 r. - 16 Niedziela zwykła - Uroczystość odpustowa – Matki Bożej Szkaplerznej

 1. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. O godz. 11.00 przy ołtarzy polowym zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Prałat Stanisław Mazur, Proboszcz Ropczyckiej Fary. Z racji dzisiejszej uroczystości możemy zyskać odpust zupełny.
 2. W przyszłą niedzielę (25 lipca) z okazji wspomnienia św. Krzysztofa - Patrona kierowców po każdej Mszy św.odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i modlitwa w intencji kierowców. Ofiara złożona z tej racji jest pomocą misjonarzom przy zakupie środków transportu. Każdy kierowca do swojego pojazdu otrzyma pamiątkę.
 3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
  -       w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  -       we czwartek (22 VII) święto św. Marii Magdaleny i nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo relikwiami.
  -       w piątek (23 VII) święto św. Brygidy – Patronki Europy
  -        w sobotę (24 VII) wspomnienie św. Kingi
  -       w niedzielę (25 VII) wspomnienie św. Jakuba Apostoła (dzień imienin ks. Jakuba)      
  -       za tydzień Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Marii Magdaleny
 4. Intencje Mszy św.
 5. Zasprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XI (16 na 22). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę XII ul. Dołęga.
 6. W poniedziałek 26 lipca, w Miejscu Piastowym odbywa się kolejne spotkanie modlitewne  w intencji trzeźwości i spotkanie Rodziny Radia Maryja. W naszej parafii organizujemy autokar. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. Wyjazd o godz. 15.00 z parkingu przy kościele. Koszt, w zależności od ilości osób ok. 25 zł.
 7. W sobotę (24 lipca) o godz. 14.00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. dziękczynna z okazji 30 rocznicy powstania Zakładu Mięsnego „Smak – Górno”. Po zakończeniu Mszy św., na stadionie sportowym odbędzie się Piknik rodzinny.
 8. Duszpasterstwo Rolników w dniu 25 lipca 2021 r. (niedziela) zaprasza na Konferencję Gospodarczo-Historyczną w sali widowiskowej w Sokołowie Małopolskim. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 11.00 w Kościele Parafialnym.
 9. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Sokołowie Małopolskim w dniu 23 lipca (piątek) o godz. 17.00 zaprasza na Wystawę i prelekcję Adama Kulczyckiego pt. „Wołyń 43”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 11 lipca 2021 r. - 15 Niedziela zwykła

1.     We wtorek (13 lipca) odbędzie się kolejne w tym rokuuroczyste nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z okolicznościowym kazaniem i odczytywane będą prośby i podziękowania. Po Mszy św. w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówimy różaniec. Prosimy składać prośby i podziękowania do skrzynki za ławkami lub  przesyłać mailem.W intencji złożonych próśb i podziękowań, będzie w tym dniu sprawowana Msza św. O posługę podczas nabożeństwa proszę Stowarzyszenie Koła Gospodyń z Górna. Zapraszamy do licznego udziału.  

2.     W sobotę (17 lipca) Mszą św. o godz. 18.00 odprawianą na cmentarzu przy kaplicy, rozpoczniemy  uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Po Mszy św. domówimy różaniec w intencji wszystkich zmarłych naszych parafian.

3.     W niedzielę (18 lipca) Msze św. jak w każdą niedzielę. Kazania w tym dniu będzie głosił Ks. Prałat Stanisław Mazur – Proboszcz Ropczyckiej Fary. Suma odpustowa o godz. 11.00 sprawowana będzie przy ołtarzu polowym, a następnie odbędzie się  procesja eucharystyczna do Kościoła. Na tą Mszę św. zapraszamy w strojach galowych wszystkie grupy parafialne: małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, Dzieci komunijne, Bractwo Szkaplerzne, Zespół Ludowy z Górna, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich  z Górna i z Markowizny, Stowarzyszenie im. Piotra Kidy w Górnie, Panie do niesienia feretronów, Panów do niesienia baldachimu, Panów z Strażaków i Poczty sztandarowe.Po Mszy św. w kościele będzie możliwość nałożenia szkaplerza. Proszę przygotować feretrony i wcześniej przenieść pod ołtarz polowy.

4.     Przygotowaniem duchowym do uroczystości odpustowej będzie piątek. W tym dniu prosimy, aby skorzystać z sakramentu pokuty przed i po Mszy św. o godz. 18.00. Przygotowanie rozpocznie Msza św. z kazaniem, następnie będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, która zakończy się Apelem Jasnogórskim. Proszę, aby w piątek wieczoremwystawić w oknach obrazy Matki Bożej. Spodziewamy się jak zwykle wielu gości, dlatego proszę zadbać o swoje posesje i wywiesić flagi. Prosimy, aby w niedzielę nie stawiać samochodów przy plebani, ale na parkingu.

5.     W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w poniedziałek (12 VII) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
 • we wtorek (13 VII) wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta                               
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • we czwartek (15 VII) wspomnienie św.  Bonawentury
 • w piątek (16 VII) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel 
 • za tydzień Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Agnieszki

6.     Intencje Mszy św.

7.     Zasprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie X (12 na 21). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00prosimy Grupę XI ul. Zagrodowa, Majdan i Leśna.

Więcej artykułów…

 1. Transmisje Mszy Świętych - Lipiec 2021
 2. OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 4 lipca 2021 r. - 14 Niedziela zwykła
 3. OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 27 czerwca 2021 r. - 13 Niedziela zwykła
 4. 13 Czerwca 2021 - Nabożeństwo Fatimskie
 5. OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 20 czerwca 2021 r. - 12 Niedziela zwykła

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

2231120
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
755
742
3445
27354

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl