top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.30, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.30

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej

Prosimy o przesyłanie na adres email: kancelaria@parafiagorno.pl

Informacja o numerze konta parafii

Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim
52 9182 0006 0006 1102 2000 0020

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Msza święta On-line

Parafialna Pielgrzymka na Podlasie - 3-5 lipca 2023 [Relacja]

Ogłoszenia parafialne - 9 lipca 2023 r. - 14 Niedziela zwykła

1. We czwartek (13 lipca) odbędzie się kolejne uroczyste nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji złożonych próśb i podziękowań. Prosimy składać prośby i podziękowania do skrzynki za ławkami. Po Mszy św. w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówimy różaniec. O posługę podczas nabożeństwa proszę Koło Gospodyń Wiejskich w Markowiźnie.

Nabożeństwo fatimskie, będzie przygotowaniem duchowym do uroczystości odpustowej. Prosimy, aby w tym dniu, skorzystać z sakramentu pokuty od godz. 17.00.

2. W sobotę (15 lipca) Mszą św. o godz. 18.00 odprawianą na cmentarzu przy kaplicy, rozpoczniemyuroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Po Mszy św. odmówimy różaniec w intencji wszystkich zmarłych naszych parafian.

3. W niedzielę (16 lipca) ODPUST PARAFIALNY. Msze św. jak w każdą niedzielę. Kazanie wygłosi i sumę odpustową odprawi Ks. Krzysztof Hyziak – Proboszcz Parafii w Katach, świętujący w tym roku Jubileusz 25 lat Kapłaństwa. Suma odpustowa o godz. 11.00 będzie sprawowana przy ołtarzu polowym, a następnie odbędzie sięprocesja eucharystyczna do Kościoła. Na tą Mszę św. zapraszamy w strojach galowych wszystkie grupy parafialne: małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, Dzieci komunijne, Bractwo i Rodzinę Szkaplerzną, Koła Gospodyń Wiejskich z Górna i Markowizny, Panie do niesienia feretronów, Panów do niesienia baldachimu, Panów z Strażaków i Poczty sztandarowe. Proszę feretrony wcześniej przenieść pod ołtarz polowy. Po Mszy św. w kościele będzie możliwość nałożenia szkaplerza.

Proszę, aby w piątek wieczorem wystawić w oknach obrazy Matki Bożej. Spodziewamy się jak zwykle wielu gości, dlatego proszę zadbać o swoje posesje i wywiesić flagi. Prosimy, abyw niedzielę nie stawiać samochodów na placu celebry Mszy św.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • we wtorek (11 VII) święto św. Benedykta – Patrona Europy
 • w środę (12 VII) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
 • w środę Nowenna do Matki Bozej Nieustającej Pomocy
 • w środę po Mszy św. o godz.18.00 spotkanie popielgrzymkowe na Podlasie
 • we czwartek (13 VII) wspomnienieśw. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
 • w sobotę (15 VII) wspomnienie św. Bonawentury

5. Intencje mszalne.

6. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XX (12 na 26). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę I Górno i Grupę II Górno.

7. Dnia 19 VII (środa) od godz. 11.30 w Ośrodku Zdrowia w Górnie odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

8. W piatek (21 lipca) w naszej parafii będzie miała miejsce zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery).Zużyty sprzęt należy złożyć na parkingu przy kościele do godz. 13.00. Przychody z tej akcji pozwolą wesprzeć Polskich Misjonarzy.

*Do użytku wewnętrznego*

Ogłoszenia parafialne - 2 lipca 2023 r. - 13 Niedziela zwykła

1. W I czwartek miesiąca przed Mszą św. od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina święta”. O godz. 18.00modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz Msza św. Adorację poprowadzi Akcja Katolicka.

2. W I piątek miesiąca. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. Markowizna: spowiedź św.od godz.15.15, Msza św. o godz. 16.00; Górno: od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i spowiedź św., o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.

3. Pragnę poinformować, że odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel będziemy przeżywać w niedzielę 16 lipca. Kazanie wygłosi i sumę odpustową odprawi Ks. Krzysztof Hyziak– Proboszcz w Kątch i świętujący w tym roku 25 lat Kapłaństwa. Nasze świętowanie rozpoczniemy w sobote Mszą św. o godz. 18.00 odprawioną na cmentarzu przy kaplicy. Prosimy o uporządkowanie grobów.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • PONIEDZIAŁEK, WTOREK I ŚRODA NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 7.00
 • w poniedziałek (2 VII) święto św. Tomasza Apostoła
 • w środę Nowenna do Matki Bozej Nieustającej Pomocy
 • we czwartek (6 VII) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 • w niedzielę Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Rity

5. Intencje mszalne.

6. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XIX (13 na 30). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę XX ul. Sanatoryjna i ul. Graniczna.Bóg zapłać pewnej Rodzinie za 2 kosze róż: dla Matki Bożej i św. Michała.

7. Pragnę przypomnieć, że za tydzień w II niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, przeznaczone są na inwestycje parafialne.

8. Od poniedziałku do środy (3-5 lipca 2023 r.odbędzie się parafialna pielgrzymka autokarowa na Podlasie. Wyjazd godz. 3.00 z parkingu przy kościele. Proszę mieć ze sobą dowód osobisty.

*Do użytku wewnętrznego*

Ogłoszenia parafialne - 25 czerwca 2023 r. - 12 Niedziela zwykła

1. We czwartek (29 VI) wypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. w naszej parafii: Górno:godz. 7.00 i 18.00; Markowizna godz. 16.00.Składka z tej uroczystości jest przeznaczona na działalność Stolicy Apostolskiej tzw. „Świętopietrze”.

2. W I sobotę miesiącao godz. 17.30 medytacja pierwszosobotnia, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP i Msza św. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH.Od godz. 9.00 odwiedziny chorych.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • nabożeństwo czerwcowe:w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
 • w środę (28 VI) wspomnienie św. Ireneusza
 • w środę Nowenna do Matki Bozej Nieustającej Pomocy
 • we czwartek (29 dzień miesiąca) po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła
 • w niedzielę Różaniec przed Mszą św. o godz. 11 odmówi Róża św. Katarzyny ze Sieny

4. Intencje mszalne.

5. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XVIII (4 na 18). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę XIX Sanatorium. Bóg zapłaćpewnej Rodzinie za kosz róż dla Matki Bożej.

6. Dnia 4 sierpnia wyruszy 46. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy w formie tradycyjnej – 10 dniowej i będzie też możliwosć pielgrzymowania jednodniowego. Zapisy na pielgrzymkę prowadzone są przez formularz internetowy lubu Przewodnika Grupy św. Jadwigi do 23 lipca. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej www.pielgrzymka.rzeszow.pl.    

*Do użytku wewnętrznego*

Ogłoszenia parafialne - 18 czerwca 2023 r. - 11 Niedziela zwykła

1. W piątek (23 VI) zakończenie roku szkolnego. Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 9.00, na którą zapraszamy dzieci, nauczycieli oraz Rodziców Szkoły Podstawowejim. Ignacego Partyki w Górnie – Zaborzu i Zespołu Szkół im. ks. Mieczysława Lachoraw Górnie. Przez cały tydzień przed Mszą św. będzie dla dzieci i młodzieży możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem podziękować Panu Bogu za przeżyty rok szkolny i prosić o szczęśliwe wakacje.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • nabożeństwo czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
 • w środę (21 VI) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi
 • w środę Nowenna do Matki Bozej Nieustającej Pomocy
 • we czwartek (22 dzień miesiąca) po Mszy św. o godz. 18.00nabożeństwo do św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii
 • w sobotę (24 VI) Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust parafialny w Sokołowie Młp. Dzień imienin ks. Kanonika Jana.
 • w niedzielę Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Marii Magdaleny

3.  Intencje mszalne .

4. Spotkania:

 • w środę spotkanie Apostolstwa Modlitwy
 • w środę o godz. 16.00 spotkanie scholi
 • w środę o godzinie 18.00 spotkanie wszystkich ministrantów

5. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XVII (6 na 15). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę XVIII Markowizna Mała.

6. W dniach 3 – 5 lipca 2023 r. (poniedziałek - środa) odbędzie się parafialna pielgrzymka autokarowa na Podlasie. Brak wolnych miejsc. Zapisanych prosimy na spotkanie organizacyjne we wtorek (20 VI) po Mszy św. o godz. 18.00. Na spotkaniu należy wpłacić pozostałe koszty.

7. W dniu 27 czerwca (wtorek) w godz. 10.00 – 15.00 w Przychodni "STELMED" w Sokołowie Małopolskim lekarz okulista będzie wykonywał komputerowe badanie ostrości widzeniaw kierunku doboru okularów. Więcej informacji w rejestracji Przychodni.

*Do użytku wewnętrznego*

Ogłoszenia parafialne - 11 czerwca 2023 r. - 10 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 procesja eucharystyczna. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00. We czwartek na zakończenie oktawy, poświęcenie ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo małych dzieci. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania pieknej procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać.

2. We wtorek (13 czerwca) odbędzie się kolejne uroczyste nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji złożonych próśb i podziękowań. Prosimy składać prośby i podziękowania do skrzynki za ławkami. Po Mszy św. w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówimy różaniec (w tym dniu nie będzie procesji eucharystycznej). O posługę podczas nabożeństwa prosimy dzieci I Komunii św. i ich Rodziców.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • nabożeństwo czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
 • we wtorek (13 VI) wspomnienie św. Antoniego z Padwy
 • w środę (14 VI) wspomnienie bł. Michała Kozala
 • w piątek (16 VI) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.Odpust w Kamieniu.
 • III piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i ucałowanie relikwii św. Faustyny
 • w sobotę (17 VI) wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 • w niedzielę Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Agnieszki

4. Intencje mszalne.

5. Spotkania:

 • w poniedziałek spotkanie Rodziny i Bractwa Szkaplerznego
 • w środę o godz. 16.00 spotkanie scholi
 • w środę o godzinie 18.00 spotkanie wszystkich ministrantów

6. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XV (17 na 24) i Grupie XVI (7 na 19). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę XVII Markowizna Mała.Bóg zapłać za złożone kwiaty dla Matki Bożej Fatimskiej i św. Michała Archanioła.

*Do użytku wewnętrznego*

Procesja Bożego Ciała

Zobacz zdjęcia: Procesja Bożego Ciała

Więcej artykułów…

 1. Przygotowanie procesji Bożego Ciała
 2. Ogłoszenia parafialne - 4 czerwca 2023 r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
 3. Festiwal Podkarpackich Smaków
 4. Wieczór uwielbienia - 27 maja 2023
 5. Transmisje Mszy Świętych - Maj 2023

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

3108121
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
142
2917
16200
48004

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl