top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.30, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.30

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o numerze konta parafii

Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim
52 9182 0006 0006 1102 2000 0020

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej

Prosimy o przesyłanie na adres email: kancelaria@parafiagorno.pl

Msza święta On-line

Warto przeczytać #13

Klątwa zdjęta z bohaterów podziemia

Przewodnik Katolicki / Mirosław Sobiech

Polska się o nas upomni" - stwierdził rotmistrz Witold Pilecki, bohater niepodległościowego podziemia, który przez komunistów został fałszywie oskarżony o szpiegostwo i po ciężkich torturach zabity strzałem w tył głowy.

Jego wizja spełniła się po ponad 60 latach. W tym roku po raz czwarty 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To nowe święto państwowe, ustanowione 3 lutego 2011 r., poświęcone jest bohaterom antykomunistycznej konspiracji, czyli konkretnie na przykład żołnierzom Armii Krajowej...

Więcej tutaj ----> LINK

10 gestów i znaków wykonywanych podczas Mszy Świętej

Agata Dąbrowska / stacja7.pl

Stać czy siedzieć? A może klęczeć? Nie jestem godna czy nie jestem godzien? Po co właściwie bijemy się w piersi? - czyli o postawach i gestach, które wykonujemy podczas Mszy Świętej.

1. Postawa stojąca

Sytuacja z życia ucznia. Trwa lekcja, wszyscy siedzą w ławkach. Nagle otwierają się drzwi i do klasy wchodzi dyrektor. Co robimy? Wstajemy. Dlaczego? Bo postawa ta wyraża szacunek. Podczas Mszy Świętej postawę stojącą zachowujesz:

- od początku Mszy Świętej aż do oracji włącznie,...

Więcej tutaj ----> LINK

Warto przeczytać #12

Post i modlitwa za Ukrainę

Konferencja Episkopatu Polski / episkopat.pl

Kościół prosi o modlitewną solidarność z Ukrainą. W obliczu dramatycznych wydarzeń zachęca też do podjęcia postu w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu.

Z apelem o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie zwraca się Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi zachęcają wiernych do modlitwy w intencji Ukrainy, zwłaszcza w czasie Mszy św. Proszą również o podjęcie postu. Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę będzie piątek 28 lutego br...

Więcej tutaj ----> LINK

Robert ma wielkie oczy

Karolina Sarniewicz / stacja7.pl

Znów muszę się Państwu zwierzyć. Mężczyzna, którego pół roku temu poznałam w autobusie, spotkał się ze mną wczoraj w kawiarni. I mimo że wcale nie ma na imię Stach, oczy ma dużo większe, niż mogłabym przypuszczać.

Karolina Sarniewicz: Poinformowanie, że warszawski Wesoły Kierowca wcale nie nazywa się tak, jak przekonywałam w tekście „Stach ma wielkie oczy”, jest niekwestionowaną misją tego wywiadu. Wypadałoby więc wspomnieć o tym na samym początku.

Robert Chilmończyk: Nie trzeba! Od tamtej pory Stach mam na czwarte imię! (śmiech)...

Więcej tutaj ----> LINK

Warto przeczytać #11

Kamil - ambasador wiary

Ks. Łukasz Gołaś SAC /mł / gosc.pl

O tym, jak wspierać polskich sportowców i wyjściu z progu podczas Mszy św., z ks. Edwardem Pleniem SDB, krajowym duszpasterzem sportowców, rozmawia ks. Łukasz Gołaś SAC /Radio Nowohuckie.pl.

Ks. Łukasz Gołaś: Kamil Stoch nigdy nie ukrywał, że Bóg jest dla niego bardzo ważny. To piękne, że młody człowiek, sportowiec, który odnosi sukcesy, tak otwarcie dzieli się swoja wiarą.

Ks. Edward Pleń: Kamila Stocha po raz pierwszy spotkałem na igrzyskach olimpijskich w Turynie...

Więcej tutaj ----> LINK

Papież do narzeczonych: miłość "na zawsze" budujemy na wiernej miłości Chrystusa

st, tom (KAI) / Waykan / niedziela.pl

Do nie ulegania "kulturze tego, co prowizoryczne", lecz budowania miłości na wierności Boga zachęcił Ojciec Święty narzeczonych, którzy w dzień św. Walentego spotkali się z nim na placu św. Piotra. Spotkanie zorganizowała Papieska Rada ds. Rodziny dla par, które już przeszły, lub są w trakcie kursu przygotowania do małżeństwa. Przybyło na nie ponad 20 tys. młodych z 20 krajów świata.

Ojciec Święty przywitał się jak zwykle z obecnymi na placu pielgrzymami na następnie na podium z kilkoma parami, w tym jedną z Polski. Słowa powitania skierował do niego przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny, abp Vincenzo Paglia...

Więcej tutaj ----> LINK

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

2005195
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
3755
1837
12743
27293

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl