top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.30, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.30

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o numerze konta parafii

Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim
52 9182 0006 0006 1102 2000 0020

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej

Prosimy o przesyłanie na adres email: kancelaria@parafiagorno.pl

Msza święta On-line

Warto przeczytać #10

Święty Andrzej Bobola. Łowca dusz

Magdalena Wojaczek / stacja7.pl

Był bardzo porywczy i niecierpliwy, szybko wpadał we wściekłość i uparcie tkwił przy własnym zdaniu, choć nie zawsze miał rację. Posiadał takie cechy charakteru, które trudno przypisać osobie świętej, a jednak został wyniesiony na ołtarze i to nie tylko dlatego, że zginął śmiercią męczeńską.

Gdyby pokusić się o nakreślenie psychologicznego portretu Andrzeja Boboli, z pewnością jego osobowość można by zaliczyć do cholerycznej. Gwałtowny, szybko reagujący na bodźce, działający pod wpływem emocji, uparty, często denerwuje się i krzyczy, ale również zdecydowany, posiadający silną wolę, energiczny, mocno zaangażowany w to co robi, dynamiczny...

Więcej tutaj ----> LINK

Każdy ma szansę na szczęśliwe życie! Ty też!

Valerio Albisetti / slo / deon.pl

Życie bywa często trudne, pełne współzawodnictwa, frustrujące i jest rzeczą normalną, że człowiek próbuje uchylać się od ciążącej na nim odpowiedzialności. Jedno jest jednak pewne. Nigdy nie uda się nam uciec przed samymi sobą. Ucieczka od rzeczywistości jest jednym z mechanizmów najbardziej typowych dla człowieka. Jest to zresztą mechanizm obronny i za taki powinniśmy go uważać.

Uciekanie od własnej niedoli, kierowanie się na zewnątrz jest metodą, która nie ma żadnej możliwości powodzenia. Drogi prowadzącej do szczęścia i harmonii trzeba szukać w swoim wnętrzu...

Więcej tutaj ----> LINK

Warto przeczytać #9

2 lutego - Ofiarowanie Pańskie (MB Gromnicznej)

KAI / ad

2 lutego Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W polskiej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej.

2 lutego przypada także Dnia Życia Konsekrowanego. Siostry i bracia zakonni, podobnie jak Jezus w świątyni Jerozolimskiej, ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu.

Więcej tutaj ----> LINK

Wywiad z Ks. Rafałem Markowski nowym biskupem pomocniczym Archidiecezji Warszawskiej

stacja7.pl

Ksiądz Rafał Markowski, dr religioznawstwa, rzecznik prasowy kard. Kazimierza Nycza i warszawskiej Kurii – pochłonięty kapłaństwem. Najważniejsza oprócz kapłaństwa jest dla niego najbliższa rodzina – bracia (jest młodszym bratem Grzegorza Markowskiego, wokalisty zespołu Perfect).

„Tyle rodzin się rozpada, a my jesteśmy wciąż razem. Kiedy jestem za bardzo zajęty, Grzegorz dzwoni do mnie i mówi: Klecho! Odezwij się wreszcie!”.

Więcej tutaj ----> LINK

Warto przeczytać #8

"Wymysł kleru", "Cyrk", "Ewenement", "Rytuał obłudy" - młodzi o bierzmowaniu

Marta Jasic / stacja7.pl

Przekopałam kilkanaście forów tematycznych, przejrzałam kilkadziesiąt dyskusji poświęconych sakramentowi bierzmowania.

Chciałam dowiedzieć się jak widzą go, oceniają i komentują młodzi ludzie. Czy dziś opłaca się kolekcjonować pieczątki za udział we mszach? Kogo na patronów wybierają współcześni nastolatkowie? Jaką rolę odgrywa w ich życiu wiara, a może oni już w nic nie wierzą? Wszystkie użyte w tekście wypowiedzi zostały pozostawione w oryginalnej formie.

Więcej tutaj ----> LINK

I nie wódź nas na pokuszenie

Andrzej Napiórkowski OSPPE / deon.pl

Pokusy, których doświadczamy w życiu, są często bardzo zakamuflowane, nie odczytujemy ich takimi, jakimi są rzeczywiście, lecz raczej jako perspektywę pewnego dobra. Jest to złudne szczęście, bo trwa tylko chwilę, a po nim przychodzą wyrzuty sumienia.

W Piśmie Świętym znajduje się wiele miejsc, w których jest mowa o kuszeniu. Uderza fakt, jak wiele z nich mówi o pokusach, którym został poddany Pan Jezus. Najlepiej pamiętamy opis kuszenia na pustyni (Mt 4, 1-11).

Więcej tutaj ----> LINK

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

2005136
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
3696
1837
12684
27234

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl