Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej - 14.04.2019r.

1. Dziś pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy - przed sumą poświęcenie palm, po sumie procesja wokół kościoła i konkurs palm.
  2. Gorzkie żale dziś o 17.30 i Msza św.
  3. Do sprzątania kościoła prosimy Grupę XIII z Mesznego, prosimy zakupić kwiaty na Wielką Sobotę.
  4. Do kupienia są baranki na stół wielkanocny. W czwartek będą rozprowadzane chlebki - ofiary przeznaczone dla biednych.
  5. W środę zbiórka dla ministrantów i lektorów.

II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019r.

1. Dziś Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o 16.30.
  2. Przeżywamy niedzielę misyjną – modlimy się za misjonarzy i misjonarki – ofiary przeznaczone na misje.
  3. We wtorek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  4. W środę dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydaci do Bierzmowania na Mszy św. otrzymają modlitewniki.
  5. W piątek Droga Krzyżowa o 16.15 i 20.00. Na Mszy św. nabożeństwo za Ojczyznę i ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, do sprzątania prosimy Grupę IX z Górna.
  7. Caritas będzie rozprowadzała baranki wielkanocne w cenie 5 zł.
  8. Przygotowujemy się do rekolekcji parafialnych. Odbędą się w dniach od 5 do 8 kwietnia. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

NIEDZIELA VIII ZWYKŁA - 3 marca 2019r.

1. Dziś zmiany tajemnic różańcowych. Składki przeznaczone na potrzeby diecezji, składki przyjaciół seminarium i radia VIA.
  2. W poniedziałek Św. Kazimierza Królewicza, dzień imienin Ks. Bpa Kazimierza.
  3. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Okres przygotowania do Świąt Paschalnych. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00, w Markowiźnie o 15.00. Posypanie głów popiołem na znak pokuty. Obowiązuje post ścisły.
  4. Zachęcamy do podejmowania zobowiązań wielkopostnych, karteczki z przyrzeczeniami abstynenckimi na Wielki Post można składać na tacę lub do skarbony.
  5. W piątek Droga Krzyżowa o 16.15 i o 20.00.
  6. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o 16.30 z kazaniem pasyjnym. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca – adoracja.
  8. Do sprzątania prosimy Grupę VII z Górna.
  9. Bóg zapłać za ofiary i prace przy kościele.
  10. Spotkania grup:
  • poniedziałek: Akcja Katolicka