top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.30, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.30

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o numerze konta parafii

Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim
52 9182 0006 0006 1102 2000 0020

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej

Prosimy o przesyłanie na adres email: kancelaria@parafiagorno.pl

Msza święta On-line

Ogłoszenia parafialne - 17 lipca 2022 r. - 16 Niedziela zwykła Uroczystość odpustowa – Matki Bożej Szkaplerznej

1. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.O godz. 11.00 przy ołtarzy polowym zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Dziekan i Proboszcz Kolbuszowskiej Fary Ks. Lucjan Szumierz.Z racji dzisiejszej uroczystości możemy zyskać odpust zupełny.

2. W przyszłą niedzielę (24 lipca)z okazji wspomnienia św. Krzysztofa - Patrona kierowców  po każdej Mszy św.odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i modlitwa w intencji kierowców. Ofiara złożona z tej racji jest pomocą misjonarzom przy zakupie środków transportu. Każdy kierowca otrzyma pamiątkę (breloczek ze św. Krzysztofem i Matką Bożą  z Lourdes).

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • w piątek (22 VII) święto św. Marii Magdaleny i nabożeństwo do św. Jana Pawła II.   Po Mszy św. ucałowanierelikwii.
 • w sobotę (23 VII) święto św. Brygidy – Patronki Europy
 • w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 z racji wspomnienia św. Jakuba Apostoła będziemy przeżywać dzień imienin ks. Jakuba
 • za tydzień Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Jadwigi Śląskiej

4. Intencje mszalne.

5. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie V (19 na 26) i Grupie VI (14 na 18). Bóg zapłać.  W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00prosimy  Grupę VII Górno.

6.W poniedziałek 25 lipca, w Miejscu Piastowym odbywa się kolejne spotkanie modlitewne  w intencji trzeźwości i spotkanie Rodziny Radia Maryja. W naszej parafii organizujemy autokar. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. Wyjazd o godz. 15.00 z parkingu przy kościele.

*Do użytku wewnętrznego*

Ogłoszenia parafialne - 10 lipca 2022 r. - 15 Niedziela zwykła

1. W środę (13 lipca) odbędzie się kolejne uroczyste nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji złożonych próśb i podziękowań. Prosimy składać prośby i podziękowania do skrzynki za ławkami lub przesyłać mailem. Po Mszy św. w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówimy różaniec. O posługę podczas nabożeństwa proszę Koło Gospodyń Wiejskich w Markowiźnie.                          

2. W sobotę (16 lipca) Mszą św. o godz. 18.00 odprawianą na cmentarzu przy kaplicy, rozpoczniemy  uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Po Mszy św. odmówimy różaniec w intencji wszystkich zmarłych naszych parafian.

3.W niedzielę (17 lipca) ODPUST PARAFIALNY. Msze św. jak w każdą niedzielę. Kazanie wygłosi i odprawi sumę odpustową Ks. Lucjan Szumierz – Dziekan i Proboszcz Kolbuszowskiej Fary. Suma odpustowa o godz. 11.00 sprawowana będzie przy ołtarzu polowym, a następnie odbędzie się  procesja eucharystyczna do Kościoła. Na tą Mszę św. zapraszamy w strojach galowych wszystkie grupy parafialne: małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, Dzieci komunijne, Bractwo i Rodzinę Szkaplerzną, Zespół Ludowy z Górna, Koło Gospodyń Wiejskich  z Górna i z Markowizny, Panie do niesienia feretronów, Panów do niesienia baldachimu, Panów z Strażaków i Poczty sztandarowe. Proszę feretrony wcześniej przenieść pod ołtarz polowy. Po Mszy św. w kościele będzie możliwość nałożenia szkaplerza.

4. Przygotowaniem duchowym do uroczystości odpustowej będzie piątek. W tym dniu prosimy, aby skorzystać z sakramentu pokuty przed i po Mszy św. o godz. 18.00. Przygotowanie rozpocznie Msza św. z kazaniem, następnie będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, która zakończy się Apelem Jasnogórskim. Proszę, aby w piątek wieczorem wystawić w oknach obrazy Matki Bożej. Spodziewamy się jak zwykle wielu gości, dlatego proszę zadbać o swoje posesje i wywiesić flagi. Prosimy, aby w niedzielę nie stawiać samochodów na placu celebry Mszy św.   

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w poniedziałek (11 VII) święto św. Benedykta – Patrona Europy
 • we wtorek (12 VII) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
 • w środę (13 VII) wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
 • w piątek (15 VII) wspomnienie św. Bonawentury
 • w sobotę (16 VII) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

6. Intencje mszalne.                                                              

7. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie IV (17 na 21). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę V Górno i Grupę VI Górno.  Bóg zapłać nowożeńcom za przybranie kościoła kwiatami.

8. W poniedziałek 25 lipca, w Miejscu Piastowym odbywa się kolejne spotkanie modlitewne  w intencji trzeźwości i spotkanie Rodziny Radia Maryja. W naszej parafii organizujemy autokar. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. Wyjazd o godz. 15.00 z parkingu przy kościele. Koszt, w zależności od ilości osób.

*Do użytku wewnętrznego*

Ogłoszenia parafialne - 26 czerwca 2022 r. - 13 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj (26 VI) odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowisku.                              

2. W środę (29 VI) wypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. w naszej parafii: Górno:godz. 7.00 i 18.00; Markowizna godz. 16.00.Składka z tej uroczystości jest przeznaczona na działalność Stolicy Apostolskiej tzw. „Świętopietrze”.

3. W I piątek miesiąca. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. Markowizna: spowiedź św.  od godz.15.15, Msza św. o godz. 16.00; Górno: od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i spowiedź św., o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.

4. W I sobotę miesiącao godz. 17.30 medytacja pierwszosobotnia, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP i Msza św. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • nabożeństwo czerwcowe:w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
 • w poniedziałek (27 VI) nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 !!!
 • we wtorek (28 VI) wspomnienie św. Ireneusza
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo do św. Michała Archanioła (29 dzień miesiąca);
 • w przyszłą niedzielę różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus

6.  Intencje mszalne.

7. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie II (14 na 21). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę III Górno.

8. W poniedziałek 27 VI 2022 r. odbędzie sięparafialna pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia i Wadowic. Wyjazd godz. 4.30 z parkingu przy kościele.

Proszę mieć ze sobą dowód tożsamości.

9.W sobotę 2 lipca 2022 r. od godz. 15.00 na stadionie sportowym odbędą się "Dni Górna".  Centralnym punktem będzie Bieg im. Piotra Kidy. Szczegółowe informacje na plakatach.

*Do użytku wewnętrznego*

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

2492392
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
417
961
6257
15063

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl