top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.30, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.30

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 13 października 2019 r. – 28 niedziela zwykła

1. Dzisiaj (13 października) ostatnie w tym rokuuroczyste nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 16.00 procesja różańcowa wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

2. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Po Mszach św. młodzież zbiera do puszek ofiary na dzieło „Żywy Pomnik Jana Pawła II”.

3.W poniedziałek (14 października) w Dniu Nauczyciela, Szkoła Podstawowa im. Ignacego Partyki w Górnie - Zaborze będzie przeżywać Uroczystość Poświęcenia Sztandaru.Natomiast Szkoła Podstawowa im. Ks. Mieczysława Lachora w Górnie, będzie świętowała Dzień Patrona.Społeczności szkolne serdecznie zapraszają Absolwentów i Rodziców na Mszę św. o godz. 10.00.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa
  • środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy                                                       
  • w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej (41 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża)
  • we czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego (odpust w Łowisku – suma o godz.11)
  • w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty (III piątek miesiąca po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Faustyny)

5. W tygodniu Msza św. o godz. 7.00 i 18.00.Za tydzień różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi róża św. Elżbiety (Pani Elżbiety Drelich).

6. Intencje Mszy św.

7. Spotkania:

  • w poniedziałek po Mszy św. spotkanie Rodziny Szkaplerznej;
  • w środę spotkanie Apostolstwa Modlitwy;
  • w piątek spotkanie KSM;
  • w sobotę o godz. 16.00 spotkanie KSM Junior.

7. Zasprzątanie Kościoła, za dekoracje kwiatowe i sprzątanie liści składam podziękowanie: Grupie XVII. Ciąg dalszy kolejki prosimy w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00: Grupę XVIII Markowizna Mała.

8. Rodzina Szotów z Markowizny, którym spaliły się maszyny rolnicze, składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy złożyli ofiary.Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia „Kalendarze Rolnicze” w cenie 20 zł.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 6 października 2019 r. – 27 niedziela zwykła

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30, a następnie Msza św. W tygodniu Różaniec odmawiamy o godz. 17.30. Zapraszamy całe Rodziny, aby w swoich domach modlić się na różańcu.

3. W przyszłą niedzielę (13 października) zapraszamy na ostatnie w tym roku uroczyste nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 16.00 w procesji różańcowej wokół kościoła będziemy polecać nasze prośby i podziękowania zapisane w Księdze nawiedzenia. O posługę podczas nabożeństwa proszę młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i KSM.

4. Za tydzień będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Po Mszach św. młodzież z KSM, zbierać będzie do puszek ofiary na dzieło, które od lat nazywane jest żywym pomnikiem Jana Pawła II.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
- w poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Królowej Różańca Św.
- w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

6. W tygodniu Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. Za tydzień różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi róża Pani Franciszki Skiba.

7. Intencje Mszy św.

8. Spotkania: w poniedziałek spotkanie Akcji Katolickiej; w piątek spotkanie KSM; w sobotę o godz. 16.00 spotkanie KSM Junior; w sobotę o godz. 9.30 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

9. Za sprzątanie Kościoła i kwiaty składam podziękowanie: Grupie XVI. Ciąg dalszy kolejki w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy: Grupę XVII Markowizna Mała.

10. Pragnę przypomnieć, że za tydzień w II niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, przeznaczone są na inwestycje parafialne.

11. Osrodek Kultury w Sokołowie Młp. zaprasza na bezpłatny spektakl pt.: „Sprawiedliwi. Historia Ulmów” w wykonaniu Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Sztuka odbędzie się 9 października (czwartek) o godz. 18.00 w sali widowiskowej ośrodka.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecam gazetę – „Dobre Nowiny”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29 września 2019 r. – 26 niedziela zwykła

1. Od przyszłej niedzieli (6 października) Msza św. wieczorna będzie już na stałe o godz. 16.00.

2.W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
- w poniedziałek wspomnienie Św. Hieronima
- we wtorek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
- w środę wspomnienie Aniołów Stróżów
- w środę: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Litania do św. Józefa
- w I czwartek miesiąca: modlitwa w intenji nowych powołań kapłańskich i zakonnych
- w piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu- w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
- w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych (wybrać imię Róży i listy)

3. We wtorek (1 października) rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy serdecznie do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież i dorosłych. Różaniec w tygodniu będzie odmawiany o godz. 17. 30, natomiast w niedzielę o godz. 15.30. W Markowiźnie Różaniec udziałem Kapłana będzie omawiany w środy o godz. 16.30, następnie będzie odprawiana Msza św. Zapraszamy także całe Rodziny, aby w swoich domach modlić się na Różańcu.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek piątek miesiąca. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.
W I piątek: Markowizna: spowiedź od godz.15.00, Różaniec o godz. 15.30 i Msza św. o godz. 16; Górno: od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i spowiedź św., o godz. 17.30Różaniec i nabożeństwo pierwszopiątkowe, a następnie Msza św.

5. W I sobotę miesiąca o godz. 17.30 będzie medytacja pierwszosobotnia, a następnie odmówimy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.

6. W przyszłą niedzielę (6 października) o godz. 9.00, spod naszego kościoła wyruszy Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Sokołowie Młp. Uroczysta suma odpustowa połączona z procesją różańcową rozpocznie się o godz. 11.00. Będzie autokar powrotny.

7. W tygodniu Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. Za tydzień różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi róża Pana Tadeusza Tupaja.

8. Intencje Mszy św.

9. Spotkania: we wtorek o godz. 16.30 spotkanie wszystkich ministrantów; we wtorek spotkanie Parafialnej Grupy Caritas; w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie KSM.

10. Za sprzątanie Kościoła i kwiaty składam podziękowanie: Grupie XV. Ciąg dalszy kolejki po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy: Grupę XVI z ul. Zaborze.

11. Zakład Usług Kominiarskich w Rzeszowie zawiadamia, że w dniach 1- 4 października będą czyszczone i sprawdzane przewody kominiarskie. Mieszkańców Górna i Markowizny, proszę o zainteresowanie się tą sprawą.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13. Polecam – Akt zawierzenia parafii.
 

Strona 1 z 74

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

1306482
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
277
343
1094
12112

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl