top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.30, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.30

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o numerze konta parafii

Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim
52 9182 0006 0006 1102 2000 0020

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej

Prosimy o przesyłanie na adres email: kancelaria@parafiagorno.pl

Msza święta On-line

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 16 maja 2021 r. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1.     Dzisiaj w Kościele przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, natomiast w przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 

2.     Dzisiaj po każdej Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary do puszki, jako pomoc w odbudowaniu serwisu i sklepu rowerowego „Max łatka” w Nisku, należący do Rodziny Makuchów z naszej Parafii.

3.     W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • nabożeństwo majowe:w tygodniu o godz. 17.30 i w niedzielę o godz. 15.30
 • do niedzieli trwaNowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • w piątek (III piątek miesiąca) po Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo relikwiami św. Faustyny
 • w sobotę (22 maja) 6 diakonów naszej diecezji przyjmie święcenia kapłańskie
 • za tydzień Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Maksymiliana

4.     Intencje mszalne.

5.     Zasprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie I (20 na 27). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 o sprzątanie prosimy Grupę II Górno.

6.     Zakład Usług Kominiarskich informuje, że w Górnie w dniach 17 – 20 maja 2021 r. będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.

* Do użytku wewnętrznego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 9 maja 2021 r. - VI Niedziela wielkanocna

1.     Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.30 i 14.00, 25 dzieci z klasy III przystąpi po raz pierwszy do Komunii św. Przez cały tydzień dzieci będą przeżywały tzw. Biały Tydzień. Program Białego Tygodnia.

2.     W poniedziałek, wtorek i środę (10, 11 i 12 maja) wypadają tzw. Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Dlatego w te dni, po Mszy św. o godz. 18.00, wyruszymy z procesją błagalną o obfite plony ziemi i błogosławieństwo Boże w pracy, do odnowionych kapliczek: (poniedziałek– kapliczka Najświętszego Serca Pana Jezusa; wtorek– kapliczka Pana Jezusa Frasobliwego; środa– kapliczka Matki Bożej Różańcowej. Kapliczki będą też poświęcone).

3.      We czwartek (13 maja) odbędzie się pierwsze w tym roku uroczyste nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji złożonych próśb i podziękowań. Prosimy składać prośby i podziękowania do skrzynki za ławkami lub przesyłać mailem. Po Mszy św. w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła odmówimy różaniec. O posługę podczas nabożeństwa proszę Rodziców i dzieci komunijne. W tym dniu, zawierzymy Maryi, wszystkie dzieci naszej parafii.Zapraszamy do licznego udziału (NA ŻYWO).  W tym dniu litanię do Matki Bożej odśpiewamy o godz. 17.45.

4.     W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • nabożeństwo majowe:w tygodniu o godz. 17.30 i w niedzielę o godz. 15.30
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • w piątek (14 maja) Święto Św. Macieja Apostoła. RozpoczęcieNowenny przed Zesłaniem Ducha Św.
 • za tydzieńw niedzielęRóżaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Józefa

5.     Intencje mszalne.

6.     Za sprzątanie Kościoła, wykoszenie trawy oraz za piękne dekoracje kwiatoweskładam serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych „Bóg zapłać”.

Rodzicom dzieci komunijnych i bierzmowanych dziękuję za dar ołtarza (renowacja kinkietów). W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00o sprzątanie prosimy Grupę I Górno.

7.     Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie. W tym roku rolnicy nie otrzymają informacji papierowej o złożeniu formularza wniosku, dlatego każdy powinien  o to zadbać samodzielnie.

8.     20 kwietnia br. spłonął serwis i sklep rowerowy „Max łatka” w Nisku,należący do Rodziny Makuchów z naszej Parafii, a prowadził go Maksymilian Makuch z żoną. Spłonęło dosłownie wszystko: rowery klientów (niektóre warte były ogromne kwoty), dużo nowych części, narzędzia. Pożar wybuchł nagle i bardzo gwałtownie się rozprzestrzenił, dlatego nie było szans na uratowanie czegokolwiek. Straty są ogromne. Wielu ludzi dobrej woli wspiera Maksymiliana w odbudowie serwisu i sklepu rowerowego. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na ten cel.

* Do użytku wewnętrznego


 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 2 maja 2021 r. - V Niedziela wielkanocna

1.     Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 zawierzenie parafii św. Józefowi (NA ŻYWO). Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

2.     Jutro w poniedziałek (3 maja) wypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – porządek Mszy św. jak w niedziele (w Górnie: od jutra nie ma Mszy św. o godz. 9.30). W tym dniu modlimy się za Ojczyznę. Prosimy, aby w dniu 2 i 3 maja wywiesić flagi narodowe.

3.     W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. W I piątek: Markowizna: spowiedź od godz.15.15 i Msza św. o godz. 16.00; Górno:od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i spowiedź św., o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Msza św.

4.     W przyszłą niedzielę (9 maja) podczas Mszy św. o godz. 12.30 i 14.00, 25 dzieci z klasy III przystąpi po raz pierwszy do Komunii św. Natomiast w sobotę od godz. 9.00 - 10.00 będzie spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin. Próby dla dzieci przed I Komunią św. będą się odbywały przez cały tydzień po Mszy św. o godz. 18.00.

5.     W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • nabożeństwo majowe:w tygodniu o godz. 17.30 i w niedzielę o godz. 15.30
 • we wtorek (4 maja) wspomnienie św. Floriana
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • we czwartek (6 maja) Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba i z racji I czwartku miesiąca modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 • w sobotę (8 maja) Uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski
 • za tydzień Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Wojciecha

6.     Intencje mszalne.

7.     Pragnę przypomnieć, że za tydzień w II niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, przeznaczone są na inwestycje parafialne.

8.     Zasprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XX (18 na 27). Bóg zapłać. Dziękujemy 30 letniemu małżeństwu za kosz czerwonych róż dla Matki Bożej Fatimskiej. O przygotowanie kościoła i obejścia na uroczystość I Komunii św. prosimy rodziców dzieci.

9.     Informujemy, że przy „Sanatorium” im. Jana Pawła II w Górnie utworzony został powszechny punkt szczepień przeciwko COVID-19. Zaszczepić można się w każdy dzień tygodnia, dostępność szczepionek jest nieograniczona. Zapisać się na szczepienie można pod numerem telefonu: 17 77 15 308 oraz 601 144 384. Więcej informacji na stronie internetowej: gorno.eu pod zakładką „Szczepienia COVID”.

10.     Polecam „Dobre Nowiny” - 40 rocznica zamachu na Jana Pawła II, recenzja nowego filmu „Wyrok na niewinnych

* Do użytku wewnętrznego

Strona 1 z 103

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

1962400
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
406
2175
2581
23821

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl