top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.30, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.30

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o numerze konta parafii

Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim
52 9182 0006 0006 1102 2000 0020

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej

Prosimy o przesyłanie na adres email: kancelaria@parafiagorno.pl

Msza święta On-line

Ogłoszenia parafialne - 12 czerwca 2022 r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj na prosbę Ks. Biskupa Jana Wątroby po każdej Mszy św. jest zbiórka ofiar do puszek na remont Domu Rekolekcyjnego dla młodzieży KSM im. bł. Karoliny w Rzeszowie.

2. W poniedziałek (13 czerwca) odbędzie się kolejne uroczyste nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji złożonych próśb i podziękowań. Prosimy składać prośby i podziękowania do skrzynki za ławkami lub przesyłać mailem.Po Mszy św. w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówimy różaniec. O posługę podczas nabożeństwa proszę młodzież bierzmowaną i Rodziców.

3. We czwartek (16 czerwca) wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Porządek Mszy św.: Górno: 7.30; 9.30 i 16.00; Markowizna: 15.00.

Po Mszy św. o godz. 9.30 odprawionej przy ołtarzu polowym wyruszymy z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy na ul. Centralnej. Zakończenie procesji pod tzw. Grzybkiem na stadionie. Zapraszamy do udziału: dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci komunijnew strojach, KGW z Górna i Markowizny, Zespół Ludowy, Bractwo i Rodzinę Szkaplerzną w strojach chórowych; Panie do niesienia feretronów, Panów do niesienia baldachimu, Panów Strażaków, Poczty sztandarowe.

Proszę przygotować feretrony i wcześniej przenieść pod ołtarz polowy. Zapraszam do uczestniczenia w Oktawie Bożego Ciała. W tygodniu procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • nabożeństwo czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
 • w poniedziałek (13 VI) wspomnienie św. Antoniego z Padwy
 • we wtorek (14 VI) wspomnienie bł. Michała Kozala
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 • w piątek (17 VI) wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego
 • w piątek (III piątek miesiąca) po procesji ucałowanie relikwi św. Faustyny
 • w przyszłą niedzielę różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi róża św. Anny

5. Intencje mszalne.

6. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XIX (10 na 29). Bóg zapłać.W środę po Mszy św. o godz. 18.00,przed Bożym Ciałem, o sprzątanie prosimy Grupę XX ul. Graniczna i Sanatryjona, a w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę I Górno.
Bóg zapłać za kosz róż młodzieży bierzmowanej.

7. Spotkania:

 • we wtorek spotkanie Bractwa i Rodziny Szkaplerznej;
 • w środę spotkanie Apostolstwa Modlitwy;
 • w środę o godz. 16.00 spotkanie scholi;
 • w przyszłą niedzielę o godz. 17.15 spotkanie integracyjne wszystkich dorosłych grup duszpasterskich.

8. Dnia 4 sierpnia wyruszy 45. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Po przerwie spowodowanej pandemią, Pielgrzymka wyruszy w formie tradycyjnej – 10 dniowej, będzie też możliwosć pielgrzymowania jednodniowego. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej www.pielgrzymka.rzeszow.pl.                        

*Do użytku wewnętrznego*

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

2492409
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
434
961
6274
15080

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl