Róże różańcowe

roze rozancoweObecnie przy parafii działa 37 róż różańcowych. Wśród nich jest kilka męskich, są również Róże rodzinne i żeńskie oraz młodzieżowe

Zadania i obowiązki Róż

W skład każdej Róży wchodzi 20 osób (tyle ile jest tajemnic w różańcu). Każdy z członków winien odmówić swoją tajemnicę. W ten sposób każdego dnia odmawiany jest cały różaniec. Zmiana tajemnic odbywa się w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00.

Oprócz codziennej modlitwy różańcowej, w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11 poszczególne róże prowadzą modlitwę różańcową. Ponadto prowadzą modlitwę różańcowa podczas nabożeństwa 40-godzinnego przygotowującego do uroczystości odpustowej ku czci Ofiarowania NMP oraz przy grobie Pana Jezusa w czasie obchodów Triduum Sacrum.

Róże to jedna wielka rodzina

Członkowie Róż pomagają sobie w trudnych chwilach, odwiedzają się w domach, modlą się o zdrowie, gdy ktoś zachoruje, a także za tych braci i siostry, którzy już odeszli do wieczności. Zamawiają za ich dusze Msze św. oraz pamiętają o nich w codziennej modlitwie.

Jeżeli ktoś pragnie należeć do Róży powinien zgłosić się do ks. Proboszcza, który jest opiekunem Róż Różańcowych.

1219292