top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.30, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.30

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Róże różańcowe

roze rozancoweObecnie przy parafii działa 37 róż różańcowych. Wśród nich jest kilka męskich, są również Róże rodzinne i żeńskie oraz młodzieżowe

Zadania i obowiązki Róż

W skład każdej Róży wchodzi 20 osób (tyle ile jest tajemnic w różańcu). Każdy z członków winien odmówić swoją tajemnicę. W ten sposób każdego dnia odmawiany jest cały różaniec. Zmiana tajemnic odbywa się w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00.

Oprócz codziennej modlitwy różańcowej, w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11 poszczególne róże prowadzą modlitwę różańcową. Ponadto prowadzą modlitwę różańcowa podczas nabożeństwa 40-godzinnego przygotowującego do uroczystości odpustowej ku czci Ofiarowania NMP oraz przy grobie Pana Jezusa w czasie obchodów Triduum Sacrum.

Róże to jedna wielka rodzina

Członkowie Róż pomagają sobie w trudnych chwilach, odwiedzają się w domach, modlą się o zdrowie, gdy ktoś zachoruje, a także za tych braci i siostry, którzy już odeszli do wieczności. Zamawiają za ich dusze Msze św. oraz pamiętają o nich w codziennej modlitwie.

Jeżeli ktoś pragnie należeć do Róży powinien zgłosić się do ks. Proboszcza, który jest opiekunem Róż Różańcowych.

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

1306477
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
272
343
1089
12107

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl