top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.30, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.30

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o numerze konta parafii

Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim
52 9182 0006 0006 1102 2000 0020

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej

Prosimy o przesyłanie na adres email: kancelaria@parafiagorno.pl

Msza święta On-line

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 19 grudnia 2021 r. - IV Niedziela Adwentu

1.     Dzisiaj po Mszy św.  o godz. 11.00 Nowenna do Dzieciątka Jezus (NA ŻYWO).

2.     We wtorek, środę i czwartek odbędzie się duchowe przygotowanie do Bożego Narodzenia z możliwością spowiedzi św. O godz. 18.00 Msza św. roratnia i Nowenna do Dzieciątka Jezus. Po Mszy św. możliwość spowiedzi do godziny 20.00. Możliwość spowiedzi będzie też w środę i czwartek od godz. 10.00 do 11.00.

3.     Markowizna: spowiedź św. w środę od godz. 15.00, Msza św. o godz. 16.00.

4.     W piątek (24 XII) wigilia. Msza św. roratnia o godz. 7.00. W tym dniu powstrzymajmy się od spożywania pokarmów mięsnych, a wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Tradycyjna Pasterka: w Markowiźnie o godz. 22.00, a w Górnie o godz. 24.00. Przed Pasterką w Górnie od godz. 23.30 zapraszamy na parafialne kolędowanie.Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

5.     W Boże Narodzenie i w niedzielę Św. Rodziny nie będzie Mszy św.  o godz. 16.00. Składka w II dzień świąt jest przeznaczona na Katolickie Uczelnie.

6.     W przyszłą niedzielę (26 XII) będziemy przeżywać Święto św. Rodziny. Dlatego na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy małżeństwa, które będą miały okazję odnowić przyrzeczenia małżeńskie, a zgłoszeni Jubilaci otrzymają Błogosławieństwo od Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby (NA ŻYWO).

7.     W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

  • do czwartku Msze św. roratnie o godz. 18.00, w piątek o godz. 7.00. Po roratach Nowenna do Dzieciątka Jezus
  • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II (22 dzień miesiąca)
  • Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi: w Boże Narodzenie róża św. Katarzyny ze Sieny; w niedzielę (święto św. Rodziny) róża św. Rity   

8.     Intencje mszalne.

9.     Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XIII (17 na 20). Bóg zapłać. O sprzątanie świąteczne prosimy we czwartek o godz. 15.00 Grupę XIV ul. Meszne.

10.     Pragnę poinformować,że w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, natomiast odbędą się spotkania kolędowe w Kościele z mieszkańcami poszczególnych ulic.Szczegóły są już przedstawione na stronie internetowej (LINK), a więcej na ten temat za tydzień.

11. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy złożyli produkty w Torbach Miłosierdzia.Złożyło je 70 ofiarodawców, a zostały przekazane do 75 osób. W imieniu obdarowanych składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.Parafialnemu Zespołowi  Caritas dziękuję za przygotowanie i rozniesienie Toreb Miłosierdzia.

12.W przedsionku kościoła można zakupić świece na stół wigilijny. W zakrystii są do odebrania pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

2492418
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
443
961
6283
15089

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl