OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 24 października 2021 r. - 20 Niedziela zwykła

1.     Dzisiaj  rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W tygodniu podczas nabożeństw różańcowych, będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.Nabożeństwa różańcowe:niedziela godz. 15.30, w tygodniu godz. 17.30.

2.     Dzisiaj (24 X) gościmy o. Włodzimierza Tochmańskiego – Prowincjalny Moderator Bractwa Szkaplerznego Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych. Ojciec przybywa do naszej Parafii w ramach spotkania z Rodziną Szkaplerzną. Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże.

3.     W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

• w czwartek (28 X) święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • za tydzień Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Franciszka

4.     Intencje Mszy św.

5.     Spotkania:

• w poniedziałek zapraszam na różaniec, Mszę św. i spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania
  • we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Parafialnej Grupy Caritas
  • we wtorek o godz. 16.00 spotkanie kandydatów na ministrantów;
  • w środę o godz. 16.00 spotkanie scholi;
  • w środę o godz. 18.00 spotkanie ministrantów i lektorów;
  • w piątek w ramach spotkania KSM odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 (w modlitwie mogą brać udział wszyscy chętni)
  • w sobotę spotkanie KSM Junior.

6.     Zasprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie V (18 na 25). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę VI Górno.

7.     Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Kartki na których można wpisywać imiona zmarłych, znajdują się na stoliku za ławkami. Proszę wyraźnie zaznaczyć, które to są wypominki roczne. Wypominki możemy składać na tacę lub w zakrystii.

Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych dlatego zachęcamy do spowiedzi św. codziennie rano przed Mszą i pół godziny przed nabożeństwem różańcowym, abyśmy mogli zdobywać odpusty za zmarłych. Proszę o porządkowanie cmentarza.WUroczystość Wszystkich Świętych planowana jest Msza św. o godz. 14.00   na cmentarzu. Przed cmentarzem w tym dniu będą kwestować na rzecz ubogich: Towarzystwo św. Brata Alberta z Rzeszowa i Szkolny Zespół Caritas z Górna.

8.     W zakrystii u Pana Kościelnego są do nabycia w cenie 20 zł. Kalendarze Rolnicze.

9.     Pan Sołtys informuje, że zgłosił nasze sołectwo Górnodo konkursu,,Sołectwo roku'' organizowanego przez „Gazetę Codzienną Nowiny”. W konkursie można wygrać miejsce w albumie ogólnopolskim SOŁECTWA POLSKI 2021, co gwarantuje dużą promocję naszej pięknej miejscowości. Dlatego bardzo serdecznie prosimy o wysłanie SMS na numer 72355 hasło RZW. 49 . Głosowanie trwa do 5 listopada 2021 r. do godz. 20.00.