top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.30, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.30

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej

Prosimy o przesyłanie na adres email: kancelaria@parafiagorno.pl

Informacja o numerze konta parafii

Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim
52 9182 0006 0006 1102 2000 0020

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Msza święta On-line

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 29 sierpnia 2021 r. - 22 Niedziela zwykła

1.     Dzisiaj (29 VIII) po Mszy św.  o godz. 11.00 nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

2.     W środę (1 września) uroczystą Mszą św. o godz. 9.00 rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Dlatego zapraszamy na Mszę św. nauczycieli i rodziców, a zwłaszcza dzieci i młodzież. Przypominamy dzieciom i młodzieży o spowiedzi św., aby nowy rok szkolny, rozpocząć z Panem Bogiem i z Bożym błogosławieństwem. Odjazd autobusu z Markowizny zostanie podana przez dziennik elektroniczny we wtorek.

3.      W I czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00adoracja Najświętszego Sakramentu „Godzina święta” do godz. 20.00 i modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Adorację poprowadzi Apostolstwo Modlitwy.

4.     W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. W I piątek: Markowizna: spowiedź od godz.15.15 i Msza św. o godz. 16.00; Górno: od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i spowiedź św., o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. 

6.     W I sobotę miesiąca o godz. 17.30 medytacja pierwszosobotnia, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP i Msza św. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych.                              

6.     W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:                         

  • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • w piątek (3 IX) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego     
  • za tydzień Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Rodziny
  • w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych

7.     Intencje Mszy św.

8.     Zasprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XVII (sprzątało 10 na 14). Bóg zapłać.  W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę XVIII Markowizna Mała.

9.     Jak wiemy, w niedzielę 12 września 2021 r. odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jako wspólnota parafialna będziemy przeżywać duchowe przygotowanie do tej uroczystości. Z tej okazji w piątek 10 września 2021 r. zapraszamy na adorację – tzw. wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie, który poprowadzi Grupa Uwielbienia „Gratia” z Chmielnika. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

         Z kolei w sobotę 11 września 2021 r.,w przeddzień beatyfikacji, odbędzie się Pielgrzymka Parafialna: Strachocina, Komańcza, Dukla, Nowy Żmigród.Wyjazd o godz. 5.30 z parkingu przy kościele. W tym tygodniu, wpłatą 50 zł. proszę potwierdzić swój wyjazd.

10.     Burmistrz Gminy i Miasta Sokołów Małopolski informuje, że w dniu 31 sierpnia 2021 r. o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury w Sokołowie Małopolskim odbędzie się spotkanie poświęcone projektowi: „Budowa linii kolejowej nr 58 Łętownia – Rzeszów”.

11. W przyszłą niedzielę (5 września) po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek, jako pomoc uchodźcom, którzy przybyli do Polski z Afganistanu.

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

2906188
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
44
631
4988
675

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl