OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 1 listopada 2020 r. – Uroczystość Wszystkich Świętych

1.  Dzisiaj (1 listopada) wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msza św. o godz. 7.30; 9.30 – Markowizna i 11.00, natomiast o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele za zmarłych naszych parafian (TRANSMISJA NA ŻYWO).  W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ CMENTARZ JEST ZAMKNIĘTY DO PONIEDZIAŁKU (2 XI). Starajmy się nawiedzać cmentarz na przestrzeni całego listopada. Odpust zupełny możemy zyskiwać za zmarłych przez cały listopad.

2. W tygodniu Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie. Od poniedziałku po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za  zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. W Markowiźnie wypominki będą odczytywane w I piątek listopada i w niedzielę przed Mszą św.

3. W I czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca.

• Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.
  • W I piątek: Markowizna: spowiedź od godz.15.15 i Msza św. o godz. 16.00;  Górno: od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i spowiedź św., o godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza św.

5. W I sobotę miesiąca o godz. 17.30 medytacja pierwszosobotnia, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP i Msza św. Z powodu epidemii nie ma odwiedzin chorych.

6. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

• w poniedziałek (2 listopada) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)
  • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wspomnienie Św.Karola Boromeusza
  • w niedzielę (8 XI) po Mszy św. o godz. 11.00 zmaiana tajemnic różańcowych (MSZA ŚW. I ZMIANA TAJEMNIC BĘDĄ TRANSMITOWANE NA ŻYWO)

7. Intencje mszalne.

8. Za sprzątanie i prządek wokół Kościoła składam podziękowanie: Grupie IX Górno. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. W sobotę o godz. 8.00 o sprzątanie prosimy: Grupę X Górno ul. Zagrodowa i Majdan. Bóg zapłać małżeństwu (40 rocznica) za złożony kosz róż dla Matki Bożej Fatimskiej.

9. W sobotę (2 XI) o godz. 8.00 planujemy sprzątanie liści. Zapraszamy przynajmniej po 1 osobie z domu. Natomiast prosimy młodzież bierzmowaną i ich Rodziców oraz Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Proszę przynieść grabki i zorganizować transport.

10. Bardzo dziękujemy wszystkim za porządek i troskę o cmentarz. Natomiast słowa wdzięczności składam Panu Tadeuszowi, naszemu Grabarzowi i Panu Piotrowi Radomskiemu za wywóz i uprzątnięcie śmieci. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecam „Dobre Nowiny”.