OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 19 kwietnia 2020 r. – Święto Bożego Miłosierdzia

1. Dzisiaj przeżywamy święto Bożego Miłosierdzia i odpust w Markowiźnie. O godz. 14.00 zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył Dziekan Dekanatu Sokołów Młp. Ks. Jerzy Uchman, Proboszcz Parafii św. Bartłomieja w Nienadówce. W związku z ograniczeniami, w kościele może uczestniczyć tylko asysta liturgiczna. Natomiast dla wszystkich parafian będzie przeprowadzona z kościoła w Markowiźnie transmisja na żywo. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w Górnie.

2. W tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

• od poniedziałku (20 kwietnia) po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do św. Szymona z Lipnicy o wygaszenie epidemii
  • we czwartek ( 23 kwietnia) Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski
  • w sobotę (25 kwietnia) Święto św. Marka, Ewangelisty

3. Intencje mszalne.

4. Pragnę pionformować Rodziców i dzieci klasy III, że zaplanowana I Komunia św. na niedzielę 10 maja, odbędzie się w innym terminie. Na razie trudno sprecyzować termin.

5. Z powodu trwającej epidemii, pielgrzymka autokarowa do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę 25 kwietnia jest odwołana.

6. Przepisy państwowe mówią, że od jutra (20 kwietnia) w kościele na Mszy św. może uczestniczyć 1 osoba na 15 m2 i każdy powinien być wyposażony w maseczkę.
Przeliczając nasze Kościoły: Górno: 35 osób; Markowizna: 20 osób. Prosimy dostosować się do tych wymagań.
Do Kościoła w Górnie wchodzimy drzwiami od zakrystii, a wychodzimy drzwiami głównymi. Do sakramentu pokuty możemy przystąpić pół godziny przed każdą Mszą św. w pomieszczeniu naprzeciw zakrystii.

7. Za sprzątanie Kościoła składam podziękowanie: Rodzinie Tupajów. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy ciąg dalszy kolejki: Grupa IV z Górna.

20764