top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.30, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.30

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 22 września 2019 r. – 25 niedziela zwykła

1. Dzisiaj z racji 22 dnia miesiąca, po każdej Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
- w poniedziałek wspomnienie Św. O. Pio
- w środę: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Litania do św. Józefa
- w piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo
- w sobotę wspomnienie św. Wacława

3. W tygodniu Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę Msza św. tylko o godz. 7.00. Za tydzień różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi róża Pani Agnieszki Dec. Intencje Mszy św.

4. Spotkania: we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.; w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie KSM.

5. Za sprzątanie Kościoła i kwiaty składam podziękowanie: Grupie XIV. Ciąg dalszy kolejki po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy: Grupę XV z ul. Zaborze.

6. W sobotę (28 września) o godz. 4.00 z parkingu przy kościele wyruszamy na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, aby Maryi Królowej Polski, zawierzyć naszą parafialną wspólnotę. Będziemy Ją prosić, by w tych trudnych czasach, pomogła nam być wiernymi Panu Bogu. Pokornie będziemy też prosić o Matczyną opiekę w naszych przedsięwzięciach duchowych, duszpasterskich i materialnych. Modlitwę zawierzenia odmówimy podczas Mszy św. o godz. 9.30 przed cudownym wizerunkiem. Podczas pielgrzymki odprawimy wspólną Drogę Krzyżową i nawiedzimy Katedrę. O godz. 13.30 będzie obiad. Prosimy o potwierdzenie udziału w pielgrzymce podając adres zamieszkania i wpłacając 70 zł. W Markowiźnie autokar przy kosciele będzie o godz. 3.45.

7. W sobotę 14 września w Markowiźnie, jednemu z gospodarzy, podczas prac polowych, całkowicie spałoną traktor i prasa. Zrodziła się piękna inicjatywa, aby wsprzeć finansowo poszkodowaną rodzinę naszej parafii. Zbiórka będzie organizowana przez internet poprzez facebooka oraz w sklepach: ABC w Górnie i Ptyś w Markowiźnie. Bliższe informacje można uzyskać w wymienionych sklepach, u sołtysa wsi Markowizna i u Pana Posła.

8. Dyrektor Zespołu Szkół w Sokołowie Młp. zaprasza Absolwentów Szkoły w sobotę 28 września do wzięcia udziału w Jubileuszowym spotkaniu z okazji 75-lecia istnienia szkoły. Zjazd rozpocznie Msza św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Sokołowie Młp.

9. Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie informuje o zamknięciu mostu w Łowisku na drodze Wólka Łętowska - Górno. Zamknięcie mostu nastąpi w poniedziałek 23 września od godz. 7.00, natomiast planowany termin otwarcia to 31 grudnia.

10. Dzisiaj (22 września) o godz. 14.00 w budynku WOKSIR w Górnie (stadion) odbędzie się zebranie wiejskie.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecam gazetę: „Dobre Nowiny”.

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

1306460
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
255
343
1072
12090

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl