top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.30, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.30

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o numerze konta parafii

Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim
52 9182 0006 0006 1102 2000 0020

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej

Prosimy o przesyłanie na adres email: kancelaria@parafiagorno.pl

Msza święta On-line

Warto przeczytać #18

Co się dzieje w trakcie konsekracji?

boska.tv

Rozumiem takich ludzi, którzy mają po prostu problem z mszą świętą. Ja też nie rozumiałem tej tajemnicy. Nagle to zaczęło dla mnie ożywać. Co się stało? Poznaj tajemnicę Eucharystii.

Co się dzieje na ołtarzu, kiedy ksiądz wypowiada słowa konsekracji? Jaka rzeczywistość kryje się za sakramentalnymi znakami, gdy wieczność wkracza w historię? Msza święta, liturgia, Eucharystia: gesty, które się nam opatrzyły - słowa, które się nam osłuchały. Chcemy przejrzeć: widzieć, słyszeć, wierzyć i zrozumieć. Tak, zrozumieć, nawet jeśli wiara tego nie wymaga. Eucharystia to jest "maszyna czasu"...

Więcej tutaj ----> LINK


Biskup zakochanych

KAI / Gość NIedzielny

Walentynki, święto zakochanych obchodzone 14 lutego, niesłusznie bywa stawiane w jednym rzędzie z Halloween, jako kolejny eksportowany produkt kultury anglosaskiej. Wspominany tego dnia w kalendarzu liturgicznym św. Walenty, został ogłoszony patronem zakochanych już w 1496 r.

Jednak początków dzisiejszych walentynek szukać trzeba nie w chrześcijaństwie, lecz w pogańskim Rzymie. O ich dacie zadecydowała sama przyroda. W połowie lutego bowiem ptaki gnieżdżące się w Wiecznym Mieście zaczynały miłosne zaloty i łączyły się w pary. Uważano to za symboliczne przebudzenie się natury, zwiastujące rychłe nadejście wiosny....

Więcej tutaj ----> LINK

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

2005137
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
3697
1837
12685
27235

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl