Parafialny Zespoł Caritas

„Być dobrym jak chleb...”
św. brat Albert Chmielowski

Parafialny Zespół Caritas jest podstawową jednostką organizacyjną Caritas Diecezji Rzeszowskiej. To zespół ludzi dobrej woli, który przejął na siebie zadanie i obowiązek niesienia konkretnej pomocy osobom potrzebującym na terenie własnej parafii. Znajdują się oni najbliżej potrzebujących, dlatego najtrafniej potrafią ocenić ich sytuację życiową i najszybciej służyć pomocą.
Do zadań członków Caritas Parafii należy: animowanie wspólnoty parafialnej i ludzi dobrej woli z jej terenu do czynnej miłości swoich bliźnich; pełne i stałe rozpoznawanie potrzeb i możliwości świadczenia pomocy; organizowanie tej pomocy w obrębie parafii i poza jej granicami. Co roku organizuje Dzień Chorego.

Zespół organizuje pracę na terenie parafii poprzez: organizowanie pomocy doraźnej i długofalowej osobom potrzebującym, a pomoc obejmuje tych, którzy znajdują się w trudnym położeniu materialnym, zdrowotnym lub duchowym. Dotyczy to głównie rodzin wielodzietnych i niepełnych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, jak również ludzi starszych, samotnych, niepełnosprawnych itp. Członkowie

W naszej parafii Zespół Caritas odwiedza chorych, dogląda dzieci w rodzinach dysfunkcyjnych, troszczy się o podstawowe potrzeby ludzi ubogich, zaopatruje dzieci z ubogich rodzin w przybory szkolne, obdarowuje je okolicznościowymi prezentami (św. Mikołaj, święta), a także pozyskuje i rozprowadza żywność. Ponadto czynnie współpracuje z Sanatorium im. Bł. Jana Pawła II i Domem Pomocy Społecznej w Górnie.

Spotkania odbywają się każdy pierwszy wtorek miesiąca.

Opiekunem zespołu jest nasz ks. Proboszcz.