top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.00, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.00

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej

Prosimy o przesyłanie na adres email: kancelaria@parafiagorno.pl

Informacja o numerze konta parafii

Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim
52 9182 0006 0006 1102 2000 0020

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Msza święta On-line

Akcja Katolicka

AKCJA KATOLICKA W PARAFII GÓRNO

PARAFIALNY ODDZIAŁ AKCJI KATOLICKIEJ W GÓRNIE

Starania aby w parafii Górno powstała Akcja Katolicka Ks. Proboszcz Jan Lib prowadził od kilku lat. Kilka osób zadeklarowało chęć przystąpienia do Akcji Katolickiej, od czasu do czasu uczestniczyli w różnych uroczystościach czy spotkaniach organizowanych na szczeblu diecezjalnym lub na szczeblu dekanatu, ale nie przyniosło to jednak efektu w postaci formalnego powołania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Górnie.

Dopiero z dniem 14 grudnia 2010 r., na wniosek Ks. Proboszcza Decyzją Nr 127 Prezesa Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej został powołany Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii p.w. Ofiarowania NMP w Górnie. Równocześnie z powołaniem POAK w poczet członków Akcji Katolickiej zostało przyjętych 11 osób. POAK powiększał swoje szeregi już dwukrotnie: z dniem 8 marca 2011 roku powiększył się o 3 osoby a z dniem 20 kwietnia 2012 roku o kolejne 5 osób i obecnie liczy 19 członków.

Asystentem Kościelnym POAK w Górnie jest Ks. Proboszcz Jan Lib.

Na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym POAK w Górnie, które odbyło się w dniu 17 lutego 2011 został wybrany Zarząd POAK w którego skład weszli:

1. Augustyn Rębisz;
2. Honorata Radomska;
3. Józef Krudysz.

Podczas w/w Zebrania zostało także wybranych troje kandydatów na Prezesa POAK celem przedstawienia ich Ks. Biskupowi Ordynariuszowi, z pośród których Ks. Biskup dokonał mianowania Prezesa. Na Prezesa POAK w Górnie Ks. Biskup Kazimierz Górny mianował Augustyna Rębisza. Miało to miejsce w dniu 20 listopada 2011 r. w Katedrze Rzeszowskiej w czasie uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, która to uroczystość jest jednocześnie Świętem Akcji Katolickiej.

Głównym zadaniem czy charyzmatem Akcji Katolickiej – jak zostało to nakreślone we wcześniejszych rozdziałach – jest formacja duchowa i religijna jej członków. Członkowie Akcji Katolickiej w Górnie starają się wypełniać to zadanie poprzez organizowanie comiesięcznych spotkań na których przy pomocy materiałów formacyjnych Akcji Katolickiej omawiane są - pod przewodnictwem duszpasterskim Ks. Proboszcza – poszczególne tematy katechez opracowanych w tych materiałach. Omawiane są również bieżące zagadnienia czy wydarzenia, którymi aktualnie żyje Kościół i nasza Ojczyzna. Spotkania te odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca ( chyba że wypada jakieś święto to w następny ).

Również członkowie POAK w Górnie uczestniczą w spotkaniach formacyjnych i rekolekcjach organizowanych dla członków AK na szczeblu dekanalnym i diecezjalnym. Oprócz tego członkowie POAK w Górnie biorą udział w różnych drobnych pracach organizowanych w kościele czy przy kościele, przygotowują czuwania modlitewne, adoracje lub prowadzą różne nabożeństwa. Biorą także udział w oprawie liturgicznej Mszy Św. odprawianych w czasie różnych świąt czy uroczystości – w tym parafialnych.

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

3472094
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
448
500
14500
40564

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl