Ogłoszenia parafialne - 14 maja 2023 r. - VI Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13.00, 24 dzieci z klasy III przystąpi po raz pierwszy do Komunii św. Przez cały tydzień dzieci będą przeżywały tzw. Biały Tydzień.

2. Dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie z Matką Bożą Fatimską przy kapliczkach. Spotkanie odbędzie sięo godz. 19.00 przy kapliczce w Górnie (ul. Centralna; ul. Górki).

Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę (20 maja) w Zaborzu. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św., a następnie odprawimy nabożeństwo majowe. Dlatego w Górnie, w sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

3. W poniedziałek, wtorek i środę (15, 16 i 17 maja) wypadają tzw. Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Dlatego w te dni, po Mszy św. o godz. 18.00, wyruszymy z procesją błagalną o obfite plony ziemi i błogosławieństwo Boże w pracy, do kapliczek: poniedziałek – kapliczka Najświętszego Serca Pana Jezusa; wtorek– kapliczka Pana Jezusa Frasobliwego; środa– kapliczka Matki Bożej Różańcowej.

4. W przyszłą niedzielę (21 maja) podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się Uroczystość Rocznicy I Komunii św. Na próbę zapraszamy dzieci i Rodziców we czwartek po Mszy św. godz. 18.00. Spowiedź św. dla dzieci i ich Rodzin w piątek od godz. 17.00.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

• nabożeństwo majowe: w tygodniu o godz. 17.30 i w niedzielę o godz. 15.30
  • we wtorek (16 V) święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski
  • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • w piatek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
  • III piątek miesiąca - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z nabożeństwemmajowym,a po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Faustyny
  • w niedzielę Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Stanisława

6. Intencje mszalne.

7. Za sprzątanie Kościoła, wykoszenie trawy oraz za piękne dekoracje kwiatowe składam serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych „Bóg zapłać”. Rodzicom dzieci komunijnych dziękuję za dar ołtarza (klęcznik do nabożeństwa).W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 o sprzątanie prosimy Grupę XII ul. Dołęga.

*Do użytku wewnętrznego*