Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest wspólnotą młodych ludzi, którzy pragną pogłębić swoją wiarę poprzez słuchanie słowa i świadectwo życia.

KSMowicz pogłębia wiarę min. na spotkaniach formacyjnych przez lekturę Pisma Świętego, poznawanie nauki Kościoła, życie sakramentalne i modlitwę wspólnotową oraz rekolekcje.

Ponieważ KSM to wspólnota, spotkania nie ograniczają się tylko do formacji duchowej. Organizowane są wieczorki filmowe, wyjazdy do kina, podejmowane są różne tematy dotyczące młodości czy zagrożeń młodego życia, organizowane są zajęcia sportowe, jak również wyjazdy integracyjne.

Każdemu oddziałowi KSM przewodniczy ksiądz Asystent. Jest on nieodłącznym elementem Stowarzyszenia. Kapłan czuwa nad poprawnością działań młodych i wspiera kapłańską posługą. W naszej parafii opiekę nad KSMem sprawuje ksiądz wikariusz.

Cele KSM-u:

1. Kształtowanie dojrzałych chrześcijan

KSM to miejsce, gdzie możemy się realizować. Tutaj nie kształtuje się konkretnej ideologii. Każdy KSMowicz dobrowolnie poszukuje sposobu i działania, które pomogą mu stać się człowiekiem na obraz i podobieństwo Boga.

2. Aktywne uczestnictwo we wspólnocie Kościoła

KSM ma działać tak, by zachęcać młodych, już ochrzczonych ludzi do pełniejszej obecności w wspólnocie Kościoła. Jego członkowie reprezentują Kościół w społeczeństwie, dlatego też ich zachowanie powinno być przykładne. Z założenia KSM jest miejscem uświęcania i apostołowania młodych. Powinien stwarzać warunki do pełnego życia sakramentalnego młodych, rozwoju życia modlitewnego i kontemplacyjnego.

Hymn KSM:

Hej do apelu stańmy wraz
Budować Polskę nową!
Ojczyzna wolna wzywa nas
Do pracy ręką głową
Nie wydrze nam jej żaden wróg

Młodzieży Polskę nową twórz
Potężną Bogu miłą
Gdy z nami Bóg przeciw nam któż
On jest najwyższą siłą
Zwyciężym znój i stromość dróg

Sztandarem naszym będzie Krzyż
Co ojców wiódł do chwały
I nas powiedzie także wzwyż
Gdzie buja orzeł biały
Ojczyźnie spłacim święty dług

Spotkania:

Spotkania KSMu odbywają się w każdy piątek po Mszy św.
KSM przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 14-30 lat.

Nie ma spotkań w czasie ferii, wakacji i przerw świątecznych.

Zapraszamy gimnazjalistów, licealistów i studentów, którzy chcą włączyć się w działalność Stowarzyszenia.

19843