top parafiagorno pl

Porządek Mszy Św.

Kościół parafialny w Górnie:
Dni powszednie:
7:00, 18.00
Niedziele i święta:
7.00, 11.00, 16.00

Markowizna:
Niedziela: 9.00

Kancelaria parafialna

Godziny przyjmowania wiernych:

Miejsce: Plebania
Czynna od poniedziałku do
piątku bezpośrednio po Mszy
św. (oprócz świąt i uroczystości).

Kontakt

Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie
ul. Centralna 104
36-051 Górno

tel: 17 7728720
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej

Prosimy o przesyłanie na adres email: kancelaria@parafiagorno.pl

Informacja o numerze konta parafii

Bank Spółdzielczy w Sokołowie Małopolskim
52 9182 0006 0006 1102 2000 0020

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po wnętrzach naszego kościoła parafialnego

Msza święta On-line

Ogłoszenia parafialne - 29 października 2023 r. - 30 Niedziela zwykła

1. W środę (1 XI) Uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa porządek Mszy św. niedzielny, natomiast o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu za wszystkich zmarłych Parafian. Po Mszy św. procesja modlitewna za zmarłych. Przypominam, że w tym dniu przed cmentarzem będzie kwesta na rzecz ubogich.

2. W czwartek (2 XI) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. w Górnie o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 w procesji po kościele będziemy polecać naszych zmarłych Parafian. W Markowiźnie Msza św. o godz. 16.00.

3. W I czwartek miesiąca przed Mszą św. od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina święta”. O godz. 17.45 modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz Msza św. Adorację poprowadzi Akcja Katolicka.

4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. W piątek: Markowizna: spowiedź od godz.15.30 i Msza św. o godz. 16.00; Górno: od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i spowiedź św., o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.

5. W I sobotę miesiąca o godz. 17.30 medytacja pierwszosobotnia, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu i Msza św. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych.

6. Od poniedziałku (6 XI) po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. W Markowiźnie wypominki będą odczytywanew piątek po Mszy św. o godz. 16.00. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku za ławkami.

7. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • we wtorek (31 X) zakończenie nabożeństw różańcowych
 • w sobotę (4 XI) wspomnienie św. Karola Boromeusza
 • w niedzielę różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Łucji

8. Intencje mszalne.

9. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XVII (10 na 15). Bóg zapłać. We wtorek przed Uroczystością Wszystkich Świętych po Mszy św. o godz. 18.00 prosimy Grupę XVIII Markowizna Mała. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę XIX Sanatorium.

10. Spotkania:

 • w piątek po Mszy św. spotkanie KSM
 • w sobotę o godz. 16.00 spotkanie KSM Junior

*Do użytku wewnętrznego

Ogłoszenia parafialne - 22 października 2023 r. - 29 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W tygodniu podczas nabożeństw różańcowych, będziemy się modlić w intencji misjonarzy. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.

2. Dzisiaj 22 dzień miesiąca, dlatego po każdej Mszy św. istnieje mozliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.

3. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Kartki na których można wpisywać imiona zmarłych, znajdują się na stoliku za ławkami.

Proszę wyraźnie zaznaczyć, które to są wypominki roczne. Wypominki możemy składać na tacę lub w zakrysti. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych, dlatego zachęcamy do spowiedzi św. codziennie rano przed Mszą i pół godziny przed nabożeństwem różańcowym, abyśmy mogli zdobywać odpusty za zmarłych. Bardzo proszę o porządkowanie cmentarza.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • nabożeństwa różańcowe: Górno w tygodniu o godz. 17.30; w niedzielę o godz. 15.30; Markowizna: w tygodniu o godz. 17.00; w piątek po Mszy św. o godz. 16.00
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • w sobotę (28 X) święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 • w niedzielę różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Piotra

5. Intencje mszalne.

6. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XVI (7 na 20). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę XVII Markowizna Mała.

Bóg zapłać sobotnim nowożeńcom za piękny wystrój kwiatowy Kościoła.

7. Spotkania:

 • w środę o godz. 16.00 spotkanie scholi
 • w środę o godz. 18.00 spotkanie ministrantów i lektorów
 • w piątek po Mszy św. spotkanie KSM
 • w sobotę o godz. 16.00 spotkanie KSM Junior

8. Pragnę poinformować zapisanych uczestników Pielgrzymki do Ziemi Świętej, że Pielgrzymka ze względu na trwającą wojnę została odwołana i odbędzie się w innym terminie.

*Do użytku wewnętrznego

Ogłoszenia parafialne - 15 października 2023 r. - 28 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj (15 X) obchodzimy XXIII Dzień Papiesk ipod hasłem: „Cywilizacja życia”. Po każdej Mszy św. młodzież z KSM, zbiera ofiary do puszek na dzieło, które nazywane jest "żywym pomnikiem Jana Pawła II".

2. W środę (18 X) o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św.z okazji Dnia Edukacji Narodowej i z racji 20 rocznicy nadania Imienia Patronów naszych Szkół: Górno - ks. Mieczysław Lachor i Górno – Zaborze - Ignacy Partyka. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół oraz Rodziców.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • nabożeństwa różańcowe: Górno w tygodniu o godz. 17.30; w niedzielę o godz. 15.30; Markowizna: w tygodniu o godz. 17.00; w piątek po Mszy św. o godz. 16.00
 • w poniedziałek (16 X) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 • we wtorek (17 X) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego. Odpust parafialny w Łowisku. Suma odpustowa o godz. 11.00.
 • w środę (18 X) święto św. Łukasza Ewangelisty. Modlimy się za pracowników służby zdrowia.
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • w piątek(20 X) wspomnienieśw. Jana Kantego. Po Mszy św.ucałowanie relikwiiśw. Faustyny (III piątek miesiąca)
 • w przyszłą niedzielę (22 X) rozpoczynamy Tydzień Misyjny.Składka na cele misyjne.
 • w niedzielę różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Stanisława

4. Intencje mszalne.

5. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XV (15 na 25). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę XVI ul. Zaborze.

6. Spotkania:

 • w środę po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Modlitwy
 • w środę o godz. 16.00 spotkanie scholi
 • w środę o godz. 18.00 spotkanie ministrantów i lektorów
 • w piątek po Mszy św. spotkanie KSM

*Do użytku wewnętrznego

Ogłoszenia parafialne - 8 października 2023 r. - 27 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj w naszej Parafii odbędzie się procesja różańcowa, podczas której będziemy się modlić o światło Ducha Św. dla Polaków podczas zbliżających się wyborów. O godz. 15.00 pod Krzyżem Jubileuszowym odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie idąc ul. Centralną będziemy odmawiać różaniec, który zakończymy przy ołtarzu polowym i tam zawierzemy losy naszej Ojczyzny NMP Królowej Polski. Po Procesji rozpocznie się Msza św. w Kościele.

2. W piątek (13 X) odbędzie się ostatnie w tym roku uroczyste nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji złożonych próśb i podziękowań. Prosimy składać prośby i podziękowania do skrzynki za ławkami. Po Mszy św. w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówimy różaniec. O posługę podczas nabożeństwa proszę Bractwo i Rodzinę Szkaplerzną.

3. Za tydzień będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Dzielmy się miłością”. Po każdej Mszy św. młodzież z KSM, będzie zbierała ofiary do puszek na dzieło, które nazywane jest "żywym pomnikiem Jana Pawła II".

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • nabożeństwa różańcowe: Górno w tygodniu o godz. 17.30;w niedzielę o godz. 15.30; Markowizna: w tygodniu o godz. 17.00; w piątek po Mszy św. o godz. 16.00
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • w piątek (13 X) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
 • Różaniec w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Antoniego

5. Intencje mszalne.

6. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XIV (11 na 12). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę XV ul. Zaborze.

7. Spotkania:

 • w poniedziałek po Mszy św. spotkanieBractwa i Rodziny Szkaplerznej
 • w środę o godz. 16.00 spotkanie scholi
 • w środę o godz. 18.00spotkanieministrantów i lektorów
 • we czwartek (12 X) zapraszamy na różaniec i Mszę św. Rodziców i dzieci klasy III. W tym dniu poświęcimy i rozdamy dzieciom różańce

7. Pragnę poinformować wszystkich zapisanych na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, że spotkanie organizacyjne odbędzie się po 15 października. Wtedy należy wstawić się osobiście, w celu podpisania umowy z Biurem Pielgrzymkowym i wpłacić 1300 zł.

*Do użytku wewnętrznego

Procesja różańcowa za ojczyznę

Zobacz zdjęcia: Procesja różańcowa za ojczyznę

Ogłoszenia parafialne - 1 października 2023 r. - 26 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj (1 X) na każdej Mszy św. gościmy relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów i modlimy się za nasze Rodziny. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii.

2. Dzisiaj (1 X) rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do licznego udziałuw modlitwie różańcowej dzieci, młodzież i dorosłych.Różaniec w tygodniu odmawiany o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o godz. 15.30. W Markowiźnie Różaniec z udziałem Kapłana będzie odmawiany w każdy piątek po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy także całe Rodziny, aby w swoich domach modlić się na Różańcu.

3. W I czwartek miesiąca przed Mszą św. od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina święta”, o godz. 17.30 Różaniec i modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz Msza św. Adorację poprowadzi Apostolstwo Modlitwy.

4. W I piątek miesiąca. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. Markowizna:spowiedź św.od godz.15.15, Msza św. o godz. 16.00; Górno: od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i spowiedź św., o godz. 17.30 Różaniec i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.

5. W I sobotę miesiąca o godz. 17.30 medytacja pierwszosobotnia, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP i Msza św. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych.

6. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w poniedziałek (2 X)wspomnienie św. Aniołów Stróżów
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • w środę (4 X) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
 • we czwartek (5 X) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
 • w sobote (7 X) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
 • Różaniec w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Franciszka

7. Intencje mszalne.

8. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XIII (15 na 20). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 prosimy Grupę XIV ul. Meszne.

Pragnę przypomnieć, że za tydzień w II niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, przeznaczone są na inwestycje parafialne.

9. Spotkania:

 • w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Akcji Katolickiej
 • we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas
 • w środę o godz. 16.00 spotkanie scholi
 • w środę o godz. 18.00 spotkanie ministrantów i lektorów
 • w piątek o godz. 17.00 spotkanie ministrantów kl. IV
 • w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie KSM
 • w sobotę o godz. 16.00 spotkanie KSM Junior (klasy od 4-6)
 • -w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania

*Do użytku wewnętrznego

Ogłoszenia parafialne - 24 września 2023 r. - 25 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj (24 IX) Msza św. o godz.11.00 sprawowana w naszym Kościele, rozpocznie Konferencję pt. "Polska wieś – ostoją wiary i wolności". Okolicznościową homilię wygłosi Ks. Dr Andrzej Sołtys. Konferencja odbywa się z okazji 40 rocznicy powstania Duszpasterstwa Rolników, gdzie jednym z twórców był Ks. Prałat Mieczysław Lachor.Druga część Konferencji odbędzie się budynku Zespołu Szkół w Górnie.

2. We czwartek (28 IX) o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie i wraz z poświęceniem nowego budynku Domu Pomocy Społecznej w Górnie.Uroczystość rozpocznie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby.

3. W piątek (29 IX) będziemy przeżywać święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała oraz 3 rocznicę wprowadzenia figury św. Michała do naszego kościoła. Do tego święta przygotowujemy się przez Nowennę do św. Michała Archanioła.

4. Z wielką radością pragnę poinformować, że w przyszłą niedzielę (1 X) na każdej Mszy św. będziemy gościć relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów. W tym dniu będziemy się modlić za nasze Rodziny, a po Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

 • w środę (27 IX) wspomnienie św. Wincentego a Paulo
 • w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • we czwartek (28 IX) wspomnienie św. Wacława
 • w sobote (30 IX) wspomnienie św. Hieronima
 • Różaniec w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00 odmówi Róża św. Maksymiliana

6. Intencje mszalne.

7. Za sprzątanie Kościoła i za złożoną ofiarę dziękuję: Grupie XII (12 na 22). Bóg zapłać. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00prosimy Grupę XIII ul. Meszne.

8. Spotkania:

 • w środę o godz. 16.00 spotkanie scholi
 • w środę o godz. 18.00 spotkanie ministrantów i lektorów
 • w piątek o godz. 17.00 spotkanie ministrantów kl. IV
 • w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie KSM
 • w sobotę o godz. 16.00 spotkanie KSM Junior (klasy od 4-6)

8. W sobotę (30 IX) zapraszamy na Parafialną Pielgrzymkę pod Patronatem Akcji Katolickiej do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Jako Parafia chcemy w tym dniu modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Uroczysta Msza św. o godz. 11.00. Wyjazd w sobotęo godz. 7.30 z parkingu przy Kościele. Zapisy po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej.

9. Sołtys Sołectwa Górno informuje, że dzisiaj (24 IX) o godz. 15.00 w Ośrodku Kultury przy Stadionie sportowym w Górnie odbędzie się Zebranie Wiejskie.

*Do użytku wewnętrznego

Więcej artykułów…

 1. Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę - 19 września 2023
 2. Ogłoszenia parafialne - 17 września 2023 r. - 24 Niedziela zwykła
 3. Parafialna Pielgrzymka Kalisz-Licheń 28-29 sierpnia 2023 [VIDEO]
 4. Ogłoszenia parafialne 10 września 2023 r. - 23 Niedziela zwykła
 5. Ogłoszenia parafialne - 3 września 2023 r. - 22 Niedziela zwykła

Liturgia na dziś

Licznik odwiedzin

3806174
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
312
2138
2450
30567

link-bottom-a

link-bottom-b

link-bottom-c

link-bottom-d

link-bottom-e

link-bottom-f

bottom parafiagorno pl